Urządzamy pokój dzienny

Zdaniem wielu pokój dzienny jest najważniejszym pomieszczeniem w całym domu. Spędzamy w nim mnóstwo czasu – przyjmujemy tam gości, bawimy się z dziećmi, spożywamy posiłki, oglądamy telewizję, a także odpoczywamy. Dlatego istotne jest odpowiednie urządzenie salonu.

Aranżację pokoju dziennego należy zacząć od wyboru odpowiedniego koloru ścian. Po kilkunastu latach wraca moda na wzorzyste tapety. Obecnie najbardziej popularne są tapety w stylu modern retro, new vintage a także floral.
Modne są szczególnie wnętrza w odcieniach szarości oraz bieli, a także zdecydowane kontrasty zielono-pomarańczowe, czerwono-niebieskie czy różowo-pomarańczowe. Dużą popularnością cieszą się również farby w kolorach matowej czerwieni, chabrowego błękitu oraz słonecznej pomarańczy.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich mebli. W salonie powinny znaleźć się meble wypoczynkowe, takie jak sofa lub narożnik, a także fotele. Zanim zajmiemy się wyborem odpowiednich mebli, musimy zastanowić się jakie funkcje będzie spełniał nasz pokój dzienny. W przypadku gdy salon będzie służył wyłącznie do oglądania telewizji, niezbędna będzie wygodna kanapa oraz duży telewizor. Jeżeli salon będzie przeznaczony do przyjmowania gości, to lepiej sprawdzi się narożnik oraz duże fotele z funkcją spania. Podsumowując, meble wypoczynkowe powinny być nie tylko ładne, ale także praktyczne i wygodne.

W salonie doskonale sprawdzą się meblościanki oraz meble pokojowe, które dostępne są w różnych konfiguracjach szaf i komód. Obowiązkowym elementem każdego salonu jest niski, mały stolik.
W większych salonach dobrym pomysłem jest połączenie salonu z jadalnią, wówczas musimy zaopatrzyć się w komplet stół + krzesła.

Przy wyborze mebli powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością wykonania. Lepszym rozwiązaniem będzie przeznaczenie większej ilości pieniędzy na meble wysokiej jakości i cieszenie się nimi przez długie lata, aniżeli kupno tańszych mebli i konieczność zmieniania ich co kilka lat.

Pokój dzienny powinien być przede wszystkim komfortowy i funkcjonalny. Wybór stosownych mebli do salonu oraz dobór odpowiednich kolorów i wzorów ścian nie jest łatwym zadaniem. W Internecie znajdziemy wiele inspiracji, które możemy potraktować jako małą podpowiedź w urządzaniu naszego własnego pokoju dziennego.

Źródło: http://www.burzynscymeble.pl/pl/c/Meble-pokojowe/1

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *