Jak urządzić pokój w białej tonacji?

Jeszcze paręnaście lat temu białe ściany w mieszkaniach i domach były na porządku dziennym. Kiedy powszechnie dostępne stały się farby kolorowe, białe odeszły w zapomnienie. Dopiero niedawno wróciły do łask. Nie tylko ściany w tym kolorze, ale także całe wnętrza! Podpowiadamy, jak urządzić białe pomieszczenie tak, aby było eleganckie i zarazem przytulne.

1. Każdy wie, że biały optycznie powiększa pomieszczenie. Kolor ten sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. W mniejszych powiększy przestrzeń, a większych wraz z dużą ilością światła zbuduje wspaniały klimat. Jeśli nie chcemy decydować się na całe pomieszczenie w białym kolorze możemy zestawić białe ściany i dodatki z ciemniejszymi meblami lub podłogą w kolorze beżowym, jasnobrązowym lub czarnym.

2. Jeśli na biało zamierzamy urządzić salon lub sypialnię, możemy jedną ścianę ozdobić tapetą. Najlepiej taką w drobne kwiaty lub ciekawe printy. Decydując się na takie rozwiązanie powinniśmy podstawić na tapetę w takich odcieniach,w jakich są dodatki. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie oczywiście połączenie bieli z beżem, pudrowym różem lub kremowym. Wybierając tapetę, zwróćmy uwagę na to, aby nie była zbyt krzykliwa. Postawmy na drobne i delikatne wzory.

3. Urządzając pomieszczenie na biało postawmy na różne materiały i sposoby wykończenia. Różnorodność tworzyw sprawi, że pokój nie będzie monotonny. W przeciwnym razie białe pomieszczenie mogłoby sprawiać wrażenie zimnego lub nieatrakcyjnego. Dobierzmy dodatki, które nadadzą wnętrzu charakteru. Światło słoneczne dodatkowo wydobędzie różnorodne tonacje drewna czy innego tworzywa. Jeśli nie wiemy, na jakie tworzywo się zdecydować, skorzystajmy z pomocy doradców: architektów czy dekoratorów wnętrz.

4. Zadbajmy o odpowiednie oświetlenie. Biały pokój będzie sam w sobie bardzo jasny, więc możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zainwestować w lampy, które nie koniecznie dają dużo światła, ale tworzą niepowtarzalny klimat. Zrezygnujmy z białego światła i postawmy na żółte, które nie tylko oświetli, ale i ociepli pomieszczenie.

5. Białe pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru, jeśli uzupełnimy je dodatkami w naszym ulubionym kolorze. Warto zaakcentować ulubione elementy takie jak poduszki, świece, ozdoby czy kwiaty w wazonach kupując je w jednym, innym niż białym kolorze. Może to być odcień pastelowy lub wręcz przeciwnie – bardzo intensywny niebieski czy różowy, który będzie świetnie kontrastował ze spokojną bielą.

Więcej na:  www.homeinvest.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *