Zasłona i firana – duet znany od lat

Rezygnacja z ciężkich oraz pstrokatych zasłon jest to świadomy zabieg, który jest wynikiem ciągle zmieniającej się mody w aranżacjach wnętrz.

Ponadczasowy duet
Bardzo dobrze znane nam zestawienie, czyli zasłona i firanka, od czasów gdy było najnowszym krzykiem mody znacznie zmieniło swoje oblicze. Dziś firany i zasłony są delikatną dekoracją upiększająca wnętrza. Zasłony często dekorowane są dodatkowymi wstążkami, kryształkami i klamrami, tworząc przy tym swoisty królewski styl. Z kolei zwiewne firanki dodają uczucia świeżości oraz lekkości wnętrza.

Warto mieć na względzie również funkcjonalność tego typu zestawienia. Dlatego też przy wyborze materiałów koniecznie należy zwrócić uwagę na ich jakość i użyteczność. W sklepach dekoracje okienne przygotowywane są zazwyczaj tylko na potrzeby wizualne, nie pełnią one funkcji użytkowej. Dlatego też podczas planowania własnej dekoracji okiennej powinniśmy opierać się tylko i wyłącznie na własnych przekonaniach, ponieważ to my wiemy jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla naszego domu.

Jeżeli jednak nie mamy pomysłu na aranżacje, a co za tym idzie nie możemy poradzić sobie z dokonaniem wyboru odpowiedniej zasłony oraz firany, w takich sytuacjach najlepiej udać się do specjalisty bądź poszukać inspiracji w Internecie. Obecnie wiele firm prowadzi swoją działalność za pomocą sprzedaży internetowej, zarówno swoich produktów jak i usług np. http://www.oknoart.pl/

Moda a styl
Panujące trendy stały się dla wielu osób wyrocznią w aranżacji wnętrz, w tym okien. Niestety zbyt wielkie przywiązanie do mody nie zawsze się sprawdza. Trendy ulegają zmianie każdego sezonu, a styl urządzonego mieszkania pozostaje na znacznie dłużej.

Zasłony oraz firany nie powinny posiadać takiej samej kolorystyki jak ściany, ale również nie powinny być całkowicie z innej palety barw. Z tego też powodu jeżeli w naszym domu dominują pastelowe barwy, a meble również mają jasny kolor, to nie powinniśmy kupować wzorzystych ciężkich zasłon, nawet gdy jest to najmodniejszy trend w sezonie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *