Czy warto zdecydować się na kominek?

Wiele osób marzy o przytulnym salonie, w którym stylowy kominek stanowiłby centralne miejsce. Perspektywa spędzania zimowych wieczorów przy ogniu kominka z książką w ręku jeszcze bardziej skłania do tej inwestycji. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na kominek?

grzejnik

Patrząc z punktu widzenia ekologii kominek na pewno przeważa nad ogrzewaniem z wykorzystaniem kotłów opałowych, ponieważ produkty powstające w wyniku spalania drewna emitują do atmosfery znikome ilości szkodliwych substancji. Ponadto względy estetyczne ogrzewania kominkowego także górują nad tradycyjnymi grzejnikami. Kominek w salonie skupia uwagę gospodarzy i wszystkich gości, blask, który z niego bije tworzy niepowtarzalny nastrój, a emitowane ciepło gromadzi całe rodziny. Warto się jednak zastanowić nad kosztem takiego luksusu. Oprócz samego kominka trzeba zakupić wkład kominkowy, zapłacić za jego montaż oraz opał i akcesoria kominkowe. Dodatkowo musimy też przemyśleć kwestię przechowywania opału, jego transportu i dostarczania. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kominki wymagają regularnego czyszczenia, a opał szybko się spala, co łączy się z koniecznością ciągłego podkładania drewna. W przypadku kominków nie ma możliwości automatycznego regulowania temperatury w zależności od warunków atmosferycznych (jedyną regulacją ciepła w pomieszczeniu są kratki wentylacyjne). Kominki są jednak bezawaryjne w porównaniu z innymi systemami grzewczymi, a dodatkowo niezależne od dostaw energii elektrycznej (z wyjątkiem kominków elektrycznych).

Ogrzewanie za pomocą kotłów opałowych dostarcza ciepło do pomieszczeń za pomocą grzejników. Producenci oferują grzejniki tradycyjne wykonane z żeliwa oraz te bardziej nowoczesne ze stali i aluminium. Dwa ostatnie to materiały, które łatwo oddają ciepło, niewiele ważą, co zdecydowanie ułatwia ich montowanie, a w dodatku szybko reagują na zmiany zapotrzebowania na ciepło i wykazują niezawodną funkcjonalność w zimowych temperaturach. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów mają w swoich ofertach grzejniki w wielu kształtach, kolorach, dzięki czemu mogą stanowić oryginalny element wyposażenia naszego domu. Niezwykle praktyczna jest także możliwość regulowania temperatury.

Wybór między kominkiem a tradycyjnym ogrzewaniem z wykorzystaniem grzejników nie jest łatwy, gdyż każdy z tych systemów grzewczych ma swoje zalety, a w dodatku jest nietanią inwestycją na wiele lat.

Ogromny wybór grzejniki znajdą Państwo na stronie instalprojekt.com.pl. Wśród nich znajdziemy grzejniki:

 • grzejniki kolorowe
 • grzejniki do salonu
 • grzejniki pokojowe

Sprawdź ofertę już teraz i dołącz do tysięcy zadowolonych klientów!

Podziel się!

3 Comments

 1. Arek Odpowiedz

  Witam,
  Muszę przyznać, że to dobry artykuł.

  Zgadzam się z tym, że kominki są korzystne pod wieloma względami. Poza tym, nic nie zastąpi tego unikatowego klimatu, gdy wieczorem rozpalimy kominek i odpoczniemy przy nim z bliską nam osobą po całodziennym trudzie

  Pozdrawiam wszystkich fanów kominków

 2. Piotrek Odpowiedz

  Dlatego ja bym na przykład w łazience na kominek się nie zdecydował. Wybieram grzejnik, gdzie właśnie mogę sobie ustawić taką temperaturę jak chcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *