Po co w kuchni okap?

By nasze mieszkanie nie przeszło zapachem gotowanych potraw, szyby nie stały się wilgotne oraz ściany nie zostały schlapane wszechobecnym tłuszczem warto zakupić i zainstalować okap kuchenny.

Celem jego pracy jest pochłanianie i całkowite usuwanie powietrza z pomieszczeń, składającego się z niepotrzebnych składników. Wiele osób nie wie, że okap to nie tylko pewien standard, ale także wielkie usprawnienie pracy w każdej kuchni.

Rynek okapów jest szeroki, każdy z nich jest inny, ma różne właściwości, wydajność, mechanikę, wygląd oraz cenę. Właściwie dobrany okap powinien być dopasowany do kubatury kuchni. Jeśli będzie on za słaby nie sprawdzi się w swoim działaniu oraz będzie wydawał głośne dźwięki. Istotną kwestią jest miejsce, w którym go powiesimy. Prawidłowo zamontowany okap będzie wisiał na określonej wysokości, bezpośrednio nad kuchenką. Kolejną ważną rzeczą są filtry w jakie wyposażono okap. Muszą być one co jakiś czas wymieniane oraz czyszczone.

Oferta rynkowa zawiera urządzenia takie jak: okapy przyścienne, okapy kominowe, okapy szufladowe, podszafkowe, uchylne czy też okapy wyspowe. Obecnie bardzo popularne są okapy wykonane z wysokiej klasy gatunku stali nierdzewnej typu inox oraz coraz bardziej popularna blacha kwasoodporna. Pasują one szczególnie do nowoczesnych wnętrz. Do tradycyjnych polecane są okapy rustykalne z dodatkiem miedzi czy drewna. Rynek oferuje tez klasyczne, zrównoważone linie okapów.

Zdecydowani na zakup mają w czym wybierać, czy to w kolorystyce, jakości wykonania, funkcjonalności, cenie czy też w materiałach wykończeniowych. Tak więc bez wątpienia w ofercie znajdziemy taki model okapu, który designersko oraz użytecznie będzie pasował do naszego pomysłu na aranżację kuchni.

Podziel się!

2 Comments

  1. Piotrek Odpowiedz

    Ja szczerze nie wie wyobrażam sobie nie mieć okapu w kuchni. Widziałem u jednej osoby w kuchni… miała nad piecem kuchennym szafkę, która pochłaniała ten cały tłuszcz i inne niezbyt przyjemne rzeczy. Dlatego okap wg mnie jest mega fajną sprawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *