nowoczesne blaty

Inspiracja naturą – blaty postforming

Tegoroczne trendy wnętrzarskie zwracają nas w kierunku naturalnych wzorów i struktur. Wśród używanych dekorów najmocniej przebijają się marmur i drewno. Te inspiracje możemy z łatwością wprowadzić do naszych wnętrz chociażby w postaci blatów, których powierzchnie pięknie odwzorowują naturalne materiały.

Użyj blatów postforming

Chcąc wprowadzić do przestrzeni dekory marmuru czy drewna, niekoniecznie musimy korzystać z naturalnych materiałów. Dostępne rozwiązania technologiczne sprawiają, że można zrobić to w inny sposób, który daje doskonały efekt wizualny. Temu służy właśnie postforming. Jest to proces uszlachetniania czyli oklejania płyt meblowych wysokiej jakości laminatem. Sam laminat może przybierać rozmaite kolory i struktury, które świetnie odwzorowują fakturę wspomnianych marmuru i drewna. Z innymi ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi i aranżacyjnymi z użyciem blatów postforming można zapoznać się na blogu tematycznym Kronosfera.

Wiele dekorów – wiele możliwości

Zastosowanie materiałów meblowych postforming daje przede wszystkim bardzo duże możliwości aranżacyjne. Ilość dostępnych dekorów laminatu może przyprawić o zawrót głowy – jest ich co najmniej kilkadziesiąt. Znajdziemy tu powierzchnie inspirowane naturą, które doskonale oddają kolorystykę kamienia, betonu, drewna, marmuru czy nawet metalu i wiele innych ciekawych rozwiązań stylistycznych. Ale piękne i różnorodne dekory to nie jedyne zalety tego typu blatów.

blaty do kuchni

Trwałe rozwiązania

Niemałe znaczenie ma również fakt, że koszt płyt meblowych postforming jest dużo niższy niż chociażby tych wykonanych z drewna. Zatem taki sam efekt stylistyczny można osiągnąć, jeśli inne materiały są poza naszym zasięgiem. Tu trzeba podkreślić, że płyty i blaty postforming to produkty bardzo wysokiej jakości. Ich powierzchnia wykonywana jest z laminatu HLP. To zapewnia im dużą trwałość podczas użytkowania i odporność na działanie różnych czynników zewnętrznych. Zaletą powierzchni wykonanych w technologii postforming jest również duża łatwość ich pielęgnacji. By utrzymać je w nienagannym stanie, wystarczy miękka ściereczka, woda i delikatne środki czyszczące.

Podziel się!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *