Poszczególne elementy systemu klimatyzacji

Świeże powietrze przemieszcza się poprzez kanały wentylacyjne, które można dostosować do każdego rodzaju i wielkości budynku. Wykonane są głównie z aluminium, a rozwój techniki pozwala na osiągnięcie jak najwyższej jakości powietrza w połączeniu z maksymalnym oszczędzaniem energii. Poszczególne elementy są ze sobą złączone specjalnie stworzoną w tym celu szczelną taśmą aluminiową, dzięki której nie ma możliwości marnowania najmniejszej ilości powietrza.

Elementem zakańczającym drogę powietrza do pomieszczenia i najważniejszym pod względem estetyki są oczywiście kratki wentylacyjne. Do wyboru mamy przeróżne typy i kształty, okrągłe i kwadratowe. Ponadto dla usprawnienia wentylacji mogą być one kilku-kierunkowe, a kąt nawiewu wynosi z reguły 30 stopni. Mogą być one umieszczone w ścianie, w podłodze lub też w suficie (anemostaty).

Kolejnym elementem, który także tworzy systemy wentylacji stanowią termostaty. Są to urządzania, których głównym zadaniem jest ustawienie pożądanej temperatury oraz jej utrzymanie. Działają one w podobny sposób jak ich samochodowe odpowiedniki. Do wyboru są odmiany cyfrowe bądź elektroniczne.

Termostaty pokoje stanowią główne centrum dowodzenia całym systemem wentylacji. Z tego poziomu zarządzimy obiegiem powietrza po całym budynku, zwiększając bądź zmniejszając strumień powietrza i jego temperaturę w zależności od potrzeb. Przyczyni się to znacznie do zwiększenia komfortu oraz ogólnego samopoczucia przebywających w budynku ludzi.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *