Jaki kamień do łazienki

Czym jednak kamień zasłużył sobie na tak wielkie zaufanie wśród klientów? Przede wszystkim ogromną różnorodnością. Na rynku dostępne są rodzaje zarówno luksusowe, jak też te bardziej przystępne naszej kieszeni. Cechami, które przemawiają na korzyść wyrobów z  naturalnego kamienia zdecydowanie będzie ich odporność. W połączeniu z dobrym przygotowaniem podłoża i zabezpieczeniem przed powszechnie panującą w łazience wilgocią utworzy on piękne pomieszczenie, które przetrwa przez lata.

Pozostaje jednak pytanie jakiego kamienia powinniśmy użyć. Jednym z najbardziej polecanych jest granit, który swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim swojej wytrzymałości. Idealnie będzie się sprawował zarówno przy pokryciu podłóg jak i ścian, a ponadto wymagania on niedużego wysiłku przy utrzymaniu. Firmy kamieniarskie oferują swoje produkty w przeróżnych wzorach i kolorach, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Obok granitu, wielu ludzie jednak decyduje się na marmur. Charakteryzuje go nieco delikatniejsza faktura, toteż jest mniej wytrzymały na zanieczyszczenia. Z tego względu należy dbać o jego czystość, gdyż zaniedbana powierzchnia szybko zmatowieje i straci swój blask, a nawet nabierze nieestetycznych plam. Jednakże na rynku istnieje wiele środków przeznaczonych do konserwacji kamieni, które znacznie ułatwią ten proces.

Coraz bardziej popularny staje się także trawertyn, które może stanowić ciekawą alternatywę. Cechują go ciepłe barwy, a jego powierzchnia jest nieco porowata. Podobnie jak w przypadku marmuru posiada on nieco miększa strukturę. Niezależnie jednak od wyboru materiału, jeśli zadbamy o profesjonalną ekipę, które dobrze przygotuje grunt, będziemy mogli cieszyć się piękną łazienką przez wiele, wiele lat.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *