Inwestycje budowlane i ich przyszłość

Po przeanalizowaniu wyników z lat ubiegłych, wygląda na to, że po trudnym okresie 2009-2010, najbliższe lata charakteryzować się będą coraz wyższym wzrostem, a inwestycje budowlane nadal będą napędzać polską gospodarkę. Jednak za sprawą wysokiego wzrostu w roku 2009 roku, nadchodzące zwyżki nie będą już tak imponujące.

Warto zaznaczyć, że sytuacja w budownictwie komercyjnym oraz dalsze wzrosty budynków użyteczności, dobrze wpłyną na perspektywy budownictwa niemieszkaniowego. Polska gospodarka z roku na rok coraz bardziej się rozwija, sytuacja finansowa uległa poprawie, a zagraniczni inwestorzy coraz chętniej decydują rozpoczynają nowe inwestycje w naszym kraju. Wszystkie te czynniki także będą mieć pozytywnie odzwierciedlenie.

Inwestycje budowlane w obecnym roku obejmują przede wszystkim projekty publiczne, a więc przykładowo realizację dróg. Ze zrozumiałych powodów mogą one napotkać pewne przeszkody, jednak pomimo tej sytuacji i gwałtownego wyhamowania rynku mieszkaniowego, autorzy raportu są dobrej myśli w temacie długoterminowych perspektyw. Oczekiwany kryzys, który miał przynieść katastroficzne skutki, okazał się mniej dotkliwy biorąc pod uwagę inne państwa Unii Europejskiej co także znacznie lepiej kształtuje sytuację. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że prognozy się sprawdzą i sytuacja z roku na rok będzie coraz lepsza.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *