Jak gustownie i efektywnie urządzić swój salon?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Naszym mieszkaniu. Salon tak naprawdę jest wizytówką całego mieszkania , ponieważ spędzamy w nim bardzo dużo czasu, ale także przyjmujemy gości i rodzinę. Salon nie zależnie od wielkość oraz położenia można ba rdzo gustowni i funkcjonalnie umeblować. Tak naprawdę poprzez wygląd salonu można określić gust właściciela. Dzięki dobremu dopasowaniu koloru ścian , mebli i dodatków nawet bardzo mały salon staje się przestronny i wizualnie większy.

W naszym salonie nie może zabraknąć regałów lub meblościanki oraz mebli, które zapewnią nam komfort spędzania wolnego czasu. Zestaw wypoczynkowy jest najważniejszym elementem salonu, ponieważ to właśnie na sofie bądź fotelach będziemy oglądać telewizje, prowadzić rodzinne wieczorne rozmowy, a także przyjmować gości.

Ważne jest aby nie przytłoczyć pomieszczenia o małym metrażu zbyt dużą ilością mebli bądź dodatków, gdyż zmniejsza to optycznie wielkość salonu. Zestaw wypoczynkowy jest wystarczający jeśli chodzi o meble wypoczynkowe, zazwyczaj tego typu zestawy składają się z sofy i 2 foteli więc jest to wystarczająco do salonu niezależnie od wielkości.

Po wybraniu już mebli odpowiednich do Naszego salonu, trzeba pomyśleć nad odpowiednim oświetleniu. Warto pamiętać przy dobrze światła, żeby wziąć pod uwagę, że w salonie spędzamy wiele czasu na oglądaniu telewizji , więc najlepszym rozwiązaniem będzie miękkie światło, które stworzy przytulny klimat. Jeśli salon ma również pełnić funkcje jadalni trzeba pamiętać o żyrandolu, w innym przypadku zaleca się zrezygnowania z oświetlenia na suficie.

Aby dobrze i funkcjonalnie urządzić salon, a także całe mieszkanie nie potrzeba Nam projektanta wnętrz wystarczy trochę fantazji i pomysłu.

Więcej na http://bostonsofa.pl/pl/c/Zestawy_wypoczynkowe/1

Podziel się!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *