Optymalny układ w kuchni

Jak się okazuje, kuchnia wcale nie musi być duża, aby była wygodna i funkcjonalna. Bardzo wiele zależy od jej projektu i tego, na jaki układ mebli kuchennych się zdecydujemy. Najistotniejsze, aby wszystkie ważne miejsca w kuchni były odpowiednio rozplanowane, bo to gwarancja komfortu korzystania z tego pomieszczenia.

Ważne miejsca w kuchni – ponadczasowy układ mebli kuchennych, który się po prostu sprawdza

O ile można eksperymentować z kolorystyką czy stylistyką frontów, o tyle warto postawić na klasyczny układ mebli kuchennych, przynajmniej jeśli chodzi o tak zwany „trójkąt roboczy”. Taki układ przede wszystkim zakłada zaplanowanie kuchenki do gotowania, zlewu oraz lodówki na poszczególnych wierzchołkach takiego trójkąta – to tak naprawdę najważniejsze miejsca w kuchni, z których najmocniej korzystamy przygotowując potrawy.

Oczywiście, ważne miejsca w kuchni to także wygospodarowanie miejsca na blat roboczy, gdzie będziemy mogli rozłożyć wszystko, co potrzebne podczas gotowania, nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym znajdzie się piekarnik – tak naprawdę wygodniej jest, jeśli razem z mikrofalówką te urządzenia znajdą się odrobinę wyżej, w oddzielnej szafie zamiast upychać je bezpośrednio pod blatem meblowym.

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest też stworzenie wyspy kuchennej – taka wyspa znacznie zwiększa ilość miejsca do gotowania, a jednocześnie też dobrze się prezentuje. Niestety, nie we wszystkich kuchniach taką wyspę uda się wydzielić, chociażby ze względu na ograniczony metraż.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *