Jak wybrać parapet wewnętrzny?

Parapet wewnętrzny jest jednym z tych elementów, które powinniśmy wybrać na samym początku. Czasami w mieszkaniu zainstalowany jest już parapet, niekiedy musimy wybrać go sami. Jeśli posiadamy starszy parapet, warto go także wymienić na nowy: bardziej nowoczesny i funkcjonalny.

  1. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby nie bagatelizować wyboru parapetu. Wbrew pozorom nie jest to zupełnie nieważny i niewidoczny element – wręcz przeciwnie! Nie zostawiajmy jego wyboru na ostatnią chwilę i zadbajmy o to, aby pasował on do całości pomieszczenia. Wybór koloru jest jednak sprawą drugorzędną. Na co bowiem powinniśmy zwrócić największą uwagę podczas wyboru parapetu wewnętrznego?
  2. Nasz parapet powinien być dobrze dopasowany do okna. Weźmy pod uwagę jego wielkość i szerokość. Istotnym jest, aby materiał, z jakiego wykonany jest parapet pasował do materiału, z jakiego wykonane jest okno. I tak jeśli mamy okno plastikowe – wybierzmy parapet plastikowy, jeśli drewniane – odpowiednio drewniany. Bardzo dobrze prezentuje się także parapet kamienny, który występuje w różnych kolorach: możemy zestawić go zarówno z drewnem, jak i plastikiem.
  3. Parapet wewnętrzny powinien także pasować do wystroju i aranżacji wnętrza. Nie może on w pomieszczeniu dominować i zbytnio się wyróżniać – powinien doskonale zlewać się z otaczającą go przestrzenią i nie być zbyt widoczny. Warto dopasować go zarówno do koloru okna, jak i ściany. Zawsze warto wybrać parapet w neutralnych barwach tak, aby móc na nim postawić kwiaty w kolorowych doniczkach czy ozdobne drobiazgi.
  4. Jakie materiały mamy do wyboru jeśli idzie o parapety wewnętrzne? Przede wszystkim drewniane, które są estetycznie wykonane i trwałe oraz ich tańsze odpowiedniki: parapety z płyty wiórowej. Elegancko wyglądają parapety z kamienia, które są niezwykle trwałe i odporna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zarysowania i zniszczenia. Ponadto dostępne są takie z kamienia sztucznego lub konglomeratu marmurowego.

Artykuł powstał we współpracy z: www.krasinskiego58.homeinvest.pl i www.homeinvest.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *