Jak urządzić małą toaletę?

Pomieszczenie przeznaczone na toaletę bywa zazwyczaj małe i nieustawne. Rzadko kiedy ilość miejsca jest optymalna na tyle, by móc bez problemu urządzić funkcjonalną przestrzeń. Pamiętajmy, że liczy się tutaj każdy centymetr, więc musimy właściwie rozplanować jej układ.

  1. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że mimo niewielkiej przestrzeni, toaleta musi być funkcjonalna. Warto zastanowić się gdzie można szafkę na środki czystości czy inne niezbędne przedmioty. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie spłuczki w ścianie, wówczas możemy wykonać półkę z wnęką, w której bez problemu umieścimy szafkę. Dodatkowo na półce możemy ustawić dekoracje takie jak świeczki czy sztuczne kwiaty.
  2. Jaki sedes wybrać? Aby zaoszczędzić nieco miejsca wybierzmy sedes podwieszany. Po pierwsze zajmować on będzie mniej miejsca niż stojący, a po drugie będzie wyglądał dużo estetyczniej – w tak zainstalowanym sedesie zbiornik i wszystkie instalacje są niewidoczne. Dodatkowo wystaje on mniej niż zwykły sedes stojący i pozwala na łatwe utrzymanie podłogi w czystości. Zwykły, stojący kompakt jest oczywiście tańszy, ale jest odpowiedniejszy do większego pomieszczenia.
  3. Niezbędnym elementem w łazience jest oczywiście umywalka, z której korzystać będziemy nie tylko my, ale także dla odwiedzających nas gości. Warto znaleźć taką, której wielkość będzie optymalna – nie może być ani za mała, ani za duża. Na rynku znajdziemy umywalki w kształcie prostokąta, które kran mają z boku – takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Najlepiej umieścić ją zaraz obok drzwi, po lewej i prawej stronie.
  4. Jeśli wybierzemy prostokątną umywalkę to możemy od razu zakupić wiszącą szafkę, która będzie pod nią umocowana. Takie rozwiązanie pozwoli w pełni wykorzystać przestrzeń pod umywalką. Nie zapomnijmy o zamontowaniu małego lusterka nad umywalką, które posłuży szczególnie gościom, którzy nie korzystają z naszej łazienki. Obok zamontujmy wieszak, na którym zawiesimy mały ręcznik do wytarcia rąk.

Artykuł powstał przy współpracy http://www.krasinskiego58.homeinvest.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *