Jak zakryć rury w mieszkaniu?

Wszyscy pragniemy pięknych mieszkań i lubimy mieszkać w perfekcyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Zależy nam na detalach, drobiazgach, zwracamy uwagę na najmniejsze mankamenty otaczającej nas przestrzeni. Niewygodnym elementem w mieszkaniu mogą być rury – w kuchni, w łazience, niekiedy w przedpokoju. Jak je zakryć? Przedstawiamy Wam sprawdzone sposoby.

  1. Robiąc remont bądź urządzając mieszkanie od podstaw zastanawiamy się bardzo często co zrobić z rurami, które znajdują się w mieszkaniu. Możemy wykorzystać kilka możliwości i skutecznie je ukryć. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zamalowanie ich farbą olejną w kolorze ścian lub w kolorze pasującym do dodatków. Jeśli nie możemy się zdecydować na określony kolor, postawmy na biały – on będzie pasował zawsze.
  2. Wówczas, gdy nie chcemy zdecydować się na malowanie, ponieważ np. osiągalny efekt nie jest dla nas wystarczający lub też mamy w domu małe dzieci, których nie chcemy narazić na wdychanie zapachu farby, może zdecydować się na zakup osłonki na rurę. Taka osłonka będzie estetycznym zakryciem rury. Jest ona bardzo tania i łatwo dostępna. Bez problemu poradzimy sobie także z jej montażem.
  3. Szukasz oryginalnego sposobu na przykrycie rur w Twoim mieszkaniu? Pięknie prezentuje się organza włoska, która nie wykłada dużych nakładów pieniężnych i jest zdecydowanie najmniej problemowa. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor takiej organzy, a następnie owinąć ją wokół rury. Na organzie możemy przyczepić różnego rodzaju ozdoby np. kwiatki, motyle, ptaszki. Efekt gwarantowany!
  4. Najbardziej czasochłonnym rozwiązaniem – ale też i najbardziej efektownym – jest estetyczne zabudowanie rury. Ważne jest, aby przy jego projektowaniu pamiętać, by było praktyczne i funkcjonalne. Rury mogą biec po kartonowo-gipsową lub drewnianą zabudową. Rozwiązanie to sprawdzi się i w kuchni i w przedpokoju. W łazience musimy upewnić się, że dostęp powietrza będzie właściwy – koniecznie trzeba skonsultować to z fachowcem!

Artykuł powstał przy współpracy: http://www.nowemiastopruszkow.janpul.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *