Energia odnawialna – zdrowie dla człowieka

W dzisiejszych czasach alternatywne źródła energii odgrywają naprawdę ważną rolę, gdyż poprzez wydobywanie energii kopalnej niezliczona ilość zanieczyszczeń przedostaje się do atmosfery dzięki której żyjemy, a źródła niewyczerpalne zapobiegają temu procesowi. Możemy wymienić naprawdę dużo rodzai takich energii, a między innymi energia słoneczna, wodna, wiatrowa, powietrzna. Wyżej wymienione rodzaje są najczęściej używane i wszystkich nam dobrze znane. Aby dawały one porządne ilości energii, należy umieścić farmy produkcyjne w miejscach w których np. nasilenia słonecznego bądź wodnego jest większy niż na innych obszarach. Stąd właśnie tak bardzo rozpoznawalne stały się kraje skandynawskie, gdzie użytkuje się dużo energetyki wiatrowej.

Zarówno w Danii, Holandii, Szwecji czy Norwegii często możemy spotkać elektrownie wiatrowe zajmujące ogromną powierzchni na lądzie jak i wodzie. Polska pomimo tego ze nie jest krajem w którym nasilenie wiatrowe jest porównywalne jak w krajach skandynawskich tu również możemy spotkać farmy wiatrowe. Dziś polska gospodarka jest bardzo energochłonna, gdyż ma w tym duży udział przemysł ciężki, co sprzyja zbyt dużemu wykorzystywaniu energii.

Jednak jeśli odpowiednio zadbany o interes naszego kraju i zaczniemy przywiązywać większą wagę do tego jak wiele energii jest wykorzystywane a także marnowane w naszym kraju możemy nie tylko poprawić sytuacje gospodarczą w Polsce ale także możemy przyczynić się do ogólnej poprawy sytuacji na całym świecie. Energia odnawialna dziś może zmienić nasze środowisko i pomoc nam żyć w lepszym a przede wszystkim zdrowszym świecie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *