Drewniana aranżacja kuchni

Jednym z ciekawszych rozwiązań stosowanych w ramach aranżacji przestrzeni kuchennej jest zastosowanie drewnianych mebli, podłogi czy różnych elementów wykończenia. Stylizacja wnętrza w takiej formie może przynieść bardzo ciekawe efekty końcowe, a także przysporzyć kuchni eleganckiego sznytu oraz naturalnego piękna i specyficznego klimatu.

Aranżacje kuchni warto zacząć od podłogi, która to stanowi podstawę całego wystroju i jest jego nieodłącznym elementem. Zwłaszcza drewniana podłoga, dzięki tysiącom odcieni przenikającym się nawzajem oraz specyficznej fakturze materiału, tworzy niepowtarzalny klimat każdego wnętrza. Najlepszym drewnem na podłogę do kuchni będą twarde gatunki, jak dąb, buk lub też jakaś odmiana egzotyczna. Im twardsze drewno zastosujemy, tym lepiej zniesie ono trudy codziennej eksploatacji. Pamiętać należy, że drewno jest mało odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne, w szczególności miękkie gatunki. Dlatego tak ważne jest, by przed położeniem podłogi zarówno drewno, jak i podłoże pod nie odpowiednio przygotować. W tej kwestii najlepiej jest jednak zdać się na profesjonalistów w tej dziedzinie i to im powierzyć odpowiednie spreparowanie kuchennej podłogi. Będziemy mieli w tedy pewność, że nasze podłoże jest właściwie przygotowane i wytrzyma wszelkie niedogodności związane z codzienną kuchenną krzątaniną.

Ostatnio dość popularne są podłogi wykonane z dużych desek, które doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim lub rustykalnym. Taki design niestety dość słono kosztuje, więc można zastosować substytut w postaci parkietu ułożonego „na cegiełkę”. Dużym plusem podłóg drewnianych jest to, że można je wielokrotnie szlifować i odnawiać jeśli dojdzie do trwałych uszkodzeń. Po takich zabiegach podłoga odzyskuje swój dawny blask i sprawia wrażenie, jakby była zupełnie nowa.

Ciekawym rozwiązaniem do zastosowania w kuchni są także drewniane meble. Fronty kuchenne wykonane z tego materiału prezentują się wytwornie i gustownie. Drewno nadaje się doskonale nawet do najbardziej skomplikowanego frezowania czy dekoru. Tak, jak w przypadku drewnianych podłóg, również wykonanie mebli z tego materiału jest dość kosztowne. Jednak odpowiednio przygotowane i wyeksponowane meble są w stanie zrekompensować każdy wydatek. Ponadto solidne wykonanie takich frontów zagwarantuje nam długie lata eksploatacji.

Oczywiście nic tak nie scala rodziny, jak wspólne posiłki przy jednym stole, a jaki stół będzie najlepszy do tego, jak nie drewniany? Bez względu na to, w jakim stylu urządzimy naszą kuchnię, stół wykonany z drewna zawsze będzie prezentował się dostojnie i elegancko. Solidnie wykonany stanie się centrum rodzinnego życia i posłuży domownikom przez wiele długich lat.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *