Zastosowanie surowców mineralnych w budownictwie

W branży kamieniarskiej największym zainteresowaniem cieszą się : granit i marmur. Te kamienie maja wiele właściwości, przede wszystkim są niesamowicie wytrzymałe co sprawia ze nadają się idealnie do rożnego rodzaju  elementów wykończeniowych w naszych domach.

Jeśli weźmiemy pod uwagę blaty kuchenne każda Pani domu chce mieć odporny na zarysowania oraz na ścierania blat. Najwytrwalsze powstają właśnie z granitu. Granitowy blat ma znacznie mniejsza zdolność do wchłaniania brudu, a prócz tego gładka lśniąca powierzchnia miła w dotyku jest przy tym również łatwa do czyszczenia.  Kolejnym zastosowaniem granitu w budownictwie jest używanie go do obudowy kominków które dzięki temu stają się bardziej efektowne.

Marmur natomiast jest używany jako element dekoracyjny naszych domów.  Często możemy się spotkać z zastosowaniem tego typu surowca w elewacji domów, które przez to staja się bardziej gustowne.  Parapety z marmuru to dziś jedne z najbardziej pożądanych produktów w branży kamieniarskiej. Są wytrzymałe a przy tym estetyczne.  Również stosuje się go do produkcji płytek posadzkowych które dzięki swojej  niepowtarzalnej barwie i połyskowi  sprawiają ze pomieszczenie nabiera gustu.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *