Jak ogrzać cały dom kominkiem?

Kominki nowoczesne są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w budownictwie, dlatego też projektując własny dom czy też mieszczanie należy zastanowić się jaki system zastosujemy do ogrzania budynku. Wiele osób dąży do tego, aby kominek nie ogrzewał jedynie pomieszczenia w którym się znajduje, ale również pozostałe pokoje.

Aby ciepłe powietrze uzyskane poprzez ogrzewanie kominkowe rozchodziło się do pozostałych pomieszczeń stosowane są specjalne kanały w stropach i ścianach podczas budowy domu. Natomiast w domach, gdzie chcemy dopiero zamontować kominek jest to bardzo trudne. Niemniej jednak nie musimy od razu rezygnować z pomysłu ogrzewania całego domu poprzez systemy kominkowe. W takich przypadku zwykłe wkłady kominkowe zastępują wkłady z płaszczem wodnym.

Takie wkłady od zewnątrz nie różnią się zbytnio od tych tradycyjnych. Obudowy kominkowe zazwyczaj są bardzo podobne. Natomiast kominki z płaszcze wodnym posiadają inaczej zbudowany korpus wkładu. Posiada od podwójne ścianki pomiędzy którymi znajduje się woda  – tzw. płaszcz wodny otaczający palenisko ze wszystkich stron. Woda, która przepływa między ściankami zabiera ciepło i transportuje je do instalacji grzewczej. W Internecie można znaleźć ciekawe galerie kominków prezentujące ten system.  Niektórzy producenci oferują różnorodne akcesoria kominkowe w celu zwiększenia pozyskiwanej ilości ciepła z kominka oraz inne uzupełniające elementy.

Kominki z płaszczem wodnym posiadają ukryte w swojej obudowie wszelkie rury i pompy, dlatego też bardzo przypominają wyglądem tradycyjne kominki grzewcze. Mogą one być jedynym źródłem ogrzewania domu albo po prostu dodatkowym.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *