Właściwa wentylacja

Istnieje wiele rodzajów wentylacji: naturalna, mechaniczna oraz grawitacyjna. Wynikiem złej wentylacji są objawy zarówno widoczne jak i odczuwalne. Do objawów widocznych zaliczamy pleśń na ścianach oraz framugach okien, parę wodną na różnych powierzchniach w domu oraz oknach, wsteczny ciąg powietrza z kratki wentylacyjnej, który niesie ze sobą nieprzyjemne zapachy, takie jak spaliny, dym z papierosów, czy też zapachy przygotowywanych potraw. Niestety możemy również odczuwać bóle głowy, podrażnienie błon śluzowych, zmęczenie oraz alergie.

Kominek w domu jest niezmiernie funkcjonalny, gdyż dzięki niemu pomieszczenie nabiera stylu oraz można nim ogrzać cały dom. Jednak by wszystko funkcjonowało zgodnie z planem należy przestrzegać podstawowych zasad w utrzymaniu. Posiadając w domu kominek warto pamiętać również o odpowiednich kratkach kominkowych, takich jak kratki otwarte, czy też typu tunel albo luft. Gdy zadbamy o te wszystkie sprawy na pewno będziemy niezmierni zadowoleni z posiadania kominka w domu. Pozwoli on  nam nie tylko na ogrzanie domu, ale również na stworzenie swojego własnego, prywatnego designerskiego pokoju niczym z dawnych, pałacowych salonów.

Dla osób, które uwielbiają dopieszczać swoje wnętrza idealnym rozwiązaniem będzie fotokratka, czyli kratka kominkowa, która przedstawia zdjęcie. Jest to świetna alternatywa dla zwykłej kratki kominkowej. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z fotokratką na pewno nie zorientują się, że jest to kratka wentylacyjna, a nie prawdziwy obraz czy zdjęcie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *