Wady i zalety basenów ogrodowych

Jak wszystko na świecie tak i baseny ogrodowe mają swoje wady i zalety.
Na pewno zaletą jest to, że można się na jego instalację zdecydować w dowolnym momencie, niekoniecznie podczas prac nad budową nowego domu. Koszt jego wykonania jest dużo niższy niż budowa basenu wewnątrz domu lub krytego. Jeśli wymiary zbiornika nie są duże nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Istotną wadą basenu jest to, że można z niego korzystać tylko wiosną, latem i wczesną jesienią. Systematycznie należy pilnować czystości basenu, usuwać rozwijające się glony oraz spadające liście. Materiały z jakich wykonane są baseny ogrodowe powinny być trwałe, wysokiej jakości i odporne na niską temperaturę. Decydując się na budowę basenu trzeba posiadać odpowiednią powierzchnię w ogrodzie. W przypadku gdy posiadamy basen dużych rozmiarów wadą będzie wysoki koszt rachunku za energię elektryczną, jaką zużyje się na dogrzanie wody w basenie, jednak alternatywną formą będzie zamontowanie pokrywy solarycznej.

Baseny ogrodowe dają mnóstwo satysfakcji i radości. Wpływają korzystnie na korygowanie wad postawy, na ciążę, spadek masy ciała, odreagowanie nerwów, stresów dnia codziennego czy w końcu dają relaks i wypoczynek. Przez wzgląd głównie na te zalety coraz więcej ludzi decyduje się na montaż basenu w ogrodzie własnego domu.

Podziel się!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *