Posadzki epoksydowe

Posadzki epoksydowe są niezwykle odporne na uderzenia, zarysowania i zużycie. Wytrzymałość mechaniczna posadzki sprawia, że stosuje się ją najczęściej w pomieszczeniach i środowiskach narażonych na działanie agresywnych środków chemicznych oraz przy występowaniu ekstremalnych obciążeń i maszyn o dużym współczynniku oddziaływania na podłoże.

Są to głównie hale związane z przemysłem mechanicznym, chemicznym i farmaceutycznym. Posadzki wykonane na bazie żywicy epoksydowej i piasku kwarcowego są oprócz tego stosowane w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, szpitalach, a nawet restauracjach.  Za podłoże służy im zazwyczaj beton, stal lub asfalt. W zależności od wymaganego w pomieszczeniach stopnia antypoślizgowości posadzki epoksydowe mogą występować w wersji gładkiej, półgładkiej lub chropowatej. Wodoszczelna i bezspoinowa struktura tego typu posadzek sprawia, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Ponadto przemysłowe posadzki epoksydowe mogą zawierać domieszki płatków PVA lub kolorowego piasku kwarcowego, dzięki czemu mogą również spełniać funkcję dekoracyjną.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *