Podłoga ze starych desek – sprawdzamy wytrzymałość

Podłoga to jedna z podstawowych rzeczy w mieszkaniu, które nabywamy na przykład do remontu. Powinna być stabilna, wytrzymała i nie ulegać łatwo zniszczeniom lub zabrudzeniom. Czy podłoga z desek spełni nasze wymagania? Co lepiej wybrać – na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie.

Stare czy nowe deski – które wybrać?

Jeśli kupiliśmy dość stare mieszkanie, w którym zachował się w całkiem dobrym (lub nawet średnim) stanie parkiet – dajmy mu szansę. Jeśli tylko odnowiony parkiet pasuje do tego, jak chcemy urządzić mieszkanie, poszukajmy kogoś, kto odnowi deski. Najpopularniejszą metodą odnowy parkietu jest cyklinowanie, czyli szlifowanie parkietu cykliniarką pozwalającą na odkrycie niezniszczonej warstwy. Podłoga z desek, które są stare dobrze sprawdza się w mieszkaniach w stylu eklektycznym – trochę rzeczy vintage, trochę nowoczesnych. Parkiet w takim wnętrzu będzie wyglądał dobrze i stylowo. Jeśli jednak lubimy nowoczesne, przestronne i surowe wnętrza, to już należy zastanowić się nad tym, czy parkiet dobrze się tutaj sprawdzi. Dylemat stare czy nowe deski każdy powinien rozważyć indywidualnie.

Wytrzymałość starych desek – na wagę złota?

Przede wszystkim, stare deski to takie, które swoje już przeżyły i jeśli nadal są w dobrym stanie, oznacza to, iż odznaczają się wysoką jakością i nie musimy robić podłogowej rewolucji, wystarczy je tylko odnowić. Szczególnie deski podłogowe z litego drewna są bardzo trwałe. Najlepiej, naturalnie, przed podejmowaniem decyzji poradzić się kogoś, kto zna się na swoim fachu, by mógł ocenić – jeśli chcemy zatrzymać stare deski – stan podłogi.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *