Jak zmienić wystrój przedpokoju?

Przedpokój to wbrew pozorom ważne miejsce w domu. Nie bez przesady mówi się, że „pierwsze wrażenie jest najważniejsze”. Tak właśnie jest z korytarzem: to przecież pierwsze pomieszczenie, które widzimy przychodząc do kogoś do domu. To właśnie przedpokój zobaczą najpierw goście odwiedzający nasze mieszkanie! Warto zadbać o jego wystrój i właściwą aranżację.

  1. Już samo ustawienie mebli w przedpokoju sprawia zwykle nie lada trudności. Przede wszystkim dlatego, iż korytarz bywa zazwyczaj nieustawny. Zbyt wąski, zbyt krótki – powodów jest aż nadto. W tym pomieszczeniu warto ograniczyć meble do minimum. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w przedpokoju dużej, rozsuwanej szafy, na garderobę i domowe sprzęty.
  2. Dobrym sposobem na szybką zmianę wystroju przedpokoju będzie oczywiście przemalowanie ścian. Nie zawsze muszą być to wszystkie ściany – możemy przemalować jedną lub dwie. Jeśli możemy sobie pozwolić na bardziej radykalne zmiany – zdecydujmy się na ozdobną tapetę lub kamień ozdobny, którymi pokryjemy jedną ścianę bądź wnękę. Efekt murowany!
  3. Przedpokój to miejsce, w którym mamy dość wolnego miejsca na ścianach, warto więc  je wykorzystać i udekorować. Możemy porozwieszać na nich zdjęcia w ramkach lub obrazy czy plakaty. Aby nie przesadzić zdecydujmy się na takie same ramki lub podobną tonację obrazów. Uniwersalnym rozwiązaniem, które pasować będzie do każdego przedpokoju będzie oczywiście ponadczasowa czarno-biała kolorystyka.
  4. Wyrazistości korytarzowi dodadzą odpowiednie dodatki. Jeśli chcemy zmienić wystrój przedpokoju, warto zacząć właśnie od zaplanowania akcesoriów. Na tak niewielkiej przestrzeni nie powinno ich być dużo – lepiej postawić na mniej dodatków, ale za to bardziej wyrazistych. Ozdobny wieszak na klucze, tabliczka z interesującym napisem czy stojak dekoracyjny są tutaj jak najbardziej wskazane.
  5. Jeśli na ścianie w naszym przedpokoju nie wisi żadne lutro to najwyższy czas to zmienić! Lustro jest nie tylko ładnym, ale i praktycznym dodatkiem, w którym będziemy mogli się przejrzeć przed wyjściem z mieszkania. Dodatkowo, optycznie powiększy on przestrzeń i sprawi, że przedpokój wyda się bardziej przestrzenny.

Przy współpracy www.nowemiastopruszkow.janpul.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *