Jak wykorzystać miejsce w sypialni?

Sypialnia z założenia powinna być miejscem w którym wypoczywamy. W dzisiejszych czasach pomieszczenie, w którym śpimy staje się jednak o wiele bardziej funkcjonalne: możemy zorganizować tu mini garderobę, miejsce do pracy, a także biblioteczkę. Pomysły w dużej mierze zależeć będą od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy.

  1. Na początek zadbajmy o właściwe ustawienie mebli, które zamierzamy postawić w naszej sypialni. Centralne miejsce będzie zajmowało oczywiście łóżko; pozostałe sprzęty powinny być ustawione w taki sposób, aby przestrzeń pokoju była jak najbardziej funkcjonalna.Pamiętajmy o tym, aby zachować dostęp do okna – unikajmy zastawienia w całości ściany, na której znajduje się okno. Zrezygnujmy z mebli, które są niepotrzebne. Jeśli brakuje nam miejsca na drobiazgi lub dodatkową pościel – zakupmy specjalną szufladę lub pojemnik, który z powodzeniem możemy schować pod łóżkiem.
  2. W każdej sypialni powinna znajdować się szafa. Może to być szafa wolnostojąca lub szafa w zabudowie wykonana na wymiar. Każda z nich ma swoje niewątpliwe plusy: wolnostojącą możemy dowolnie przestawiać i zmieniać jej wygląd, podczas gdy zabudowa pozwoli oszczędzić nam miejsce do maksimum. Bez względu na rozwiązanie, które wybierzemy pamiętajmy o odpowiednich wymiarach szafy, dostosowanych do naszych potrzeb.
  3. Nie jest powiedziane, że sypialnia nie musi stać się garderobą. Z powodzeniem możemy wykorzystać ją na biuro i stworzyć w niej kącik do pracy. Wystarczy zorganizować nieco miejsca na biurko i krzesło. Warto zdecydować się na biurko, które będzie pasowało do łóżka i pozostałych mebli. Najlepiej wybrać krzesło w neutralnym kolorze, chociażby przezroczyste na wzór transparentnego cudeńka od Philippa Starcka.
  4. Sypialnia to dobre miejsce na stworzenie małej biblioteczki. Pustą ścianę możemy wykorzystać na regał lub wiszące półki, na których poustawiamy książki. W ten sam sposób możemy wykorzystać także ścianę znajdującą się nad łóżkiem: na ciągnących się przez całą długość ściany półkach porozkładajmy magazyny i ulubione czasopisma.
  5. W każdej sypialni przyda się mała szafka nocna bądź komódka, w której pomieścimy podręczne drobiazgi. Większą komodę możemy swobodnie wykorzystać jako toaletkę, na której umieścimy lusterko i kosmetyki – zrealizujmy nasze marzenie z dzieciństwa!

Przy współpracy http://www.janpul.pl/

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *