Jak urządzić salon w kolorze beżowym?

W ostatnich latach pastelowe beżowe kolory coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach. Trudno się dziwić olbrzymiej popularności tych odcieni, gdyż pasują one do każdego pomieszczenia i każdego wystroju mieszkania. Beżowy salon to przytulna i ciepła oaza w której poczujemy się swojsko i bezpiecznie. Wystarczy tylko umiejętnie go urządzić.

  1. Kolory beżowe z pewnością ocieplą każde pomieszczenie. Jeśli chcemy urządzić salon w tym właśnie kolorze – zadbajmy o to, aby mimo jednego wyraźnie stonowanego odcienia nie było w nim nudno. Przede wszystkim wybierzmy różnie beże: jaśniejsze i ciemniejsze, intensywniejsze lub bardziej pastelowe. Warto zestawić ze sobą różne materiały i tkaniny, które ożywią nasz pokój.
  2. Przede wszystkim – zacznijmy od pomalowania ścian na kolor beżowy lub wykorzystania tapety w tymże kolorze. Jeśli chcemy trochę poeksperymentować, możemy jedną ścianą pokryć wzorzystą beżową tapetą (np. w geometryczne wzory lub kwiaty), a pozostałe po prostu pomalować. Bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, pamiętajmy o jednym: ciemniejszy beż nieco pomniejszy pokój, a jaśniejszy powiększy!
  3. Odpowiednio dobrane meble. Ważne, aby było one w nieco innym odcieniu niż podłoga i ściany, tak aby nie było monotonnie – wybierając meble w innym odcieniu (albo nawet kolorze – np. białym, kremowym, jasnobłękitnym,które z beżami świetnie współgrają) unikniemy nudy. W beżowym salonie znakomicie będą się prezentowały meble z surowego drewna lub posiadające lakierowaną i błyszczącą powierzchnię.
  4. Ważną rolę w pokoju odkrywają materiały. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie elementy dekoracyjne jak zasłony czy firanki, które łatwo i szybko mogą odmienić wnętrze. Możemy wprowadzić białe odcienie, które będą dobrze współgrać ze ścianami i meblami znajdującymi się w salonie.Dzięki materiałom szybko odmienimy np. kanapę czy fotele – możemy przykryć je po prostu beżowymi narzutami.
  5. Nie zapominajmy o dodatkach, które będą uzupełnieniem wnętrza. Mogą to być obrazy lub fotografie w antyramach, ramki ze zdjęciami, które ustawimy na regale lub fantazyjne ozdoby. Zakupmy świece, a w wazonie umieśćmy żywe lub sztuczne kwiaty – efekt gwarantowany!

Homeinvest.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *