łóżka młodzieżowe dla chłopaków

Jak powinny wyglądać łóżka młodzieżowe?

Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach mają liczne i różnorodne wymagania odnośnie łóżek. Już nie wystarczą tylko proste modele, które podobają się rodzicom. Teraźniejsza młodzież chce spersonalizowanych mebli, które będą dla nich funkcjonalne i wygodne. Jak więc zakupić łóżko do pokoju młodzieżowego, aby sprostać wymaganiom?

Łóżka młodzieżowe dla dziewczyn i chłopców

Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn posiadają inne postrzeganie barw. Widzą i potrafią nazwać więcej odcieni. Bardziej podobają się im jasne, pastelowe odcienie różu i błękitu. Ponadto łóżko młodzieżowe dla dziewczyn powinno posiadać miększy materac, a także praktyczne półki, w których można chować różnego rodzaju potrzebne przedmioty. Jeżeli pokój jest wystarczająca duży można pokusić się na zakup zwykłego łóżka z materacem. Jest ono bardziej komfortowe z kilku powodów. Po pierwsze jest szersze, a po drugie nie wymaga upychania pościeli do schowka. Takie łóżko również stanie się doskonałym kącikiem na wieczorne pogawędki, czytanie książek, czy odpoczynek.

łóżka młodzieżowe dla dziewczyn

łóżka młodzieżowe dla dziewczyn

 

Natomiast chłopcy wolą surową i prostą stylistykę. Barwy przeważają bardziej jaskrawe takie jak pomarańcz, czerwień i całkiem ciemne (odcienie szarości). Młodzi mężczyźni preferują różnego rodzaju schowki jak na przykład szuflady pod łóżkiem czy też małe szafki u wezgłowia. Rozmiar nie gra roli, ponieważ w łóżku zazwyczaj młodzi chłopcy tylko śpią.

Chcąc dokonać słusznego wyboru najlepiej zapytać o zdanie samego zainteresowanego. Zazwyczaj młodzież dokładnie wie i potrafi sprecyzować, co się im podoba. Warto wziąć to pod uwagę i kupić coś, co sprawi radość dziecku.

Łóżka młodzieżowe podwójne

A co zrobić, kiedy nie mamy wystarczająco dużo miejsca w pokoju młodzieżowym? Wówczas strzałem w dziesiątkę może okazać się podwójne łóżko dla młodzieży. Podwójne modele zajmują mniej miejsca niż dwa oddzielne. Jest również okazją do dobrej zabawy rodzeństwa. Producenci oferują liczne modele łóżek z rozsuwanym drugim materacem czy też z ukrytymi pod nim półkami i szufladami. Wybór jest na prawdę duży.

A co z łóżkami piętrowymi?

Projektanci mebli prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i praktyczniejszych mebli. Na uwagę zasługują piętrowe łóżka młodzieżowe. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zupełnie zniwelować zajmowaną przez łóżko przestrzeń, bowiem miejsce do spania znajduje się na meblościance. Wejście na nie odbywa się za pomocą ciekawych schodków lub drabinki. Wygląda to bardzo ciekawie i nie zajmuje więcej miejsca, co zwykłe meble. Takie łóżka piętrowe powinny spodobać się szczególnie chłopcom, ponieważ mogą świetnie posłużyć za bazę lub punkt obserwacyjny podczas różnych zabaw.

Jak widać pomysłów na łóżka młodzieżowe jest bardzo dużo. Najlepiej zaczerpnąć inspiracji z Internetu. Jest to olbrzymie kompendium zawierające informacje odnośnie rozmiarów, funkcji oraz oczywiście zdjęcia łóżek, które można oglądać razem z dzieckiem. Nie zastąpi to oczywiście wizyty w salonie meblowym gdzie dotkniemy upatrzony mebel i usiądziemy na nim.

Podziel się!

One Comment

  1. Piotrek Odpowiedz

    Powiem szczerze, ze pierwszy raz słyszę żeby dzieci miały decydujący głos w sprawie urządzania pokoju. Po pierwsze to wszystko zależy od funduszy jakimi zarządzają rodzice. Jasne, oczywiście można zapytać dzieci czy się podoba takie łóżko czy takie meble i wspólnie wybrać, przedyskutować temat z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *