Dobieramy zasłony do wystroju mieszkania

Dekoracje okienne niemalże całkowicie mogą zmienić charakter wnętrza. Zasłony do salonu czy też rolety dzień-noc powinny jednak współgrać ze stylistyką wnętrza i ją podkreślać. W zależności od tego, w jaki sposób je dobierzemy – możemy uzyskać naprawdę ciekawy efekt, który będzie można podziwiać zarówno z wnętrza mieszkania jak i z zewnątrz.

Jakie zasłony do salonu wybrać?

Zasłony z jednej strony są dekoracją, ale jeśli w pomieszczeniu nie mamy rolet, to mają one pełnić też funkcję praktyczną – zaciągnięte mają zapewniać nam prywatność, trzeba więc pamiętać, aby po pierwsze – były odpowiednio kryjące i ciemne oraz po drugie – były wykonane z niemnącego się materiału, jeśli ciągle chcemy nimi w wygodny sposób operować. Zasłony do salonu mogą pojawić się jako dekoracja okienna bez względu na to, czy w samym oknie zawiśnie firanka czy też zdecydujemy się na rolety dzień-noc.

Spójność stylistyczna to podstawa – kiedy rolety dzień-noc, a kiedy firana?

Zazwyczaj firany spotyka się we wnętrzach klasycznych bądź też rustykalnych. Wiele osób tak naprawdę nie wyobraża sobie tego, że w ich oknie mogłoby zabraknąć firanki – a jednak jest to możliwe i w przypadku wielu nowoczesnych stylistyk jest to nawet pożądane rozwiązanie. Rolety dzień-noc pozwalają na sterowanie ilością wpadającego do wnętrza światła, wyglądają bardzo nowocześnie, a więc będą pasowały do salonu urządzonego także i w stylistyce skandynawskiej, industrialnej czy loftowej. Dodatkowo, przylegają do okna dzięki czemu optycznie powiększają metraż wnętrza. Zapewniają także intymność, gdyż bez przeszkód można je całkowicie zasłonić.

Podziel się!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *