Budynki z kontenerów mają wiele zalet, które uzasadniają ich obecność na naszym rynku. Wykorzystywane są przez firm budowlane i nie tylko. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że nadają się do zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Warto więc przyjrzeć się im z bliska.
W dzisiejszych czasach trzeba być elastycznym
To oczywiście truizm, ale sprawdza się również w przypadku budynków. Mityczna trwałość i solidność budownictwa tradycyjnego nie zawsze tak naprawdę jest zaletą. Wie o tym każdy, kto po jakimś czasie eksploatacji budynku zauważył potrzebę przesuwania ścian, albo nawet zwykłego przesunięcia otworu drzwiowego. Jest to bowiem czasem bardzo trudne do zrealizowania a wręcz niemożliwe – chyba, że zdecydowaliśmy się właśnie na budynki modułowe. Wtedy bowiem często możemy liczyć na przestawne ściany, w ramach których ktoś swobodnie możemy kształtować naszą przestrzeń. W skrajnym przypadku możemy nawet wymienić któryś moduł na całkiem inny albo dostawić kolejny moduł do już istniejących, w błyskawicznym tempie powiększając naszą powierzchnię.
Standard dostosowany do potrzeb klienta
Mogłoby się wydawać, że budynki z kontenerów są zimne, nieprzyjazne i wszędzie straszny goła blacha. Tak naprawdę jednak wygląd zarówno wnętrza, jak i zewnętrza kontenera zależy tylko i wyłącznie od potrzeb zgłoszonych przez klienta. Nie ma bowiem najmniejszego problemu z wykończeniem takich przestrzeni w standardzie kojarzonym raczej z budownictwem tradycyjnym. Podwieszane sufity, ściany wykańczane płytę kartonowo-gipsową systemy klimatyzacji – to wszystko jest jak najbardziej dostępne dla użytkowników budynków modułowych. Kontenery mogą więc być nie tylko praktyczne, ale też świetnie wyglądać.
Zgodność z normami
Jako że w naszych kontenerach będą pracować a czasem nawet mieszkać ludzie – muszą one spełniać – i spełniają wszelkie wymagania określone przez prawo budowlane, oraz adekwatne Polskie Normy. Spełniają także wymagania pozwalające kontenerom pełnić funkcję użytkową budynku użyteczności publicznej – jak choćby te określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Możemy zatem oczekiwać od budynków modułowych podobnego standardu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo co ten oferowany przez budownictwo tradycyjne.
Weldon.pl – budownictwo modułowe, wynajem kontenerów
Zastanawiam sie nad takim budynkiem, z tym że ja mam firmę budowlaną no się rozwijamy ciągle. W każdym razie jak już to właśnie bym stawiał na taki budynek