Wybieramy meble tapicerowane do salonu

Salon to miejsce, w którym rozgrywa się życie. To właśnie tutaj spędza się najwięcej czasu wspólnie z rodziną, a także na spotkaniu ze znajomymi. Warto zatem wyposażyć go w odpowiednie meble, które swoim wyglądem będą nawiązywały do naszych upodobań oraz odzwierciedlą w zupełności ulubiony styl wnętrz.

Wygodna tapicerka

Meble tapicerowane sprawdzą się idealnie pod każdym względem, a w szczególności tym, że są najzwyczajniej bardzo komfortowe. Można wybierać: sofy, kanapy, narożniki, fotele:

  • na wysokich lub niskich nóżkach,
  • z podłokietnikami po bokach,
  • o różnej wysokości oparcia,
  • zawierające w sobie regulację odchylenia całego tyłu lub zagłówków,
  • z pojemnikiem na pościel,
  • rozsuwane.

Dopełnieniem całości jest także zakupienie do kompletu puf, które posłużą także jako podnóżki.
Wysoki gatunek materiału, którym został pokryty wybrany mebel, powinien przetrwać lata, toteż od razu zwróćmy na to uwagę, czy jest gruby, posiada dodatkową warstwę zabezpieczającą pod spodem i czy jest plamoodporny.

Meble tapicerowane – w oparciu o piękne wnętrze

Aby wszystko wyglądało jak należy, warto dostosować wybrany rodzaj mebli do innych elementów wyposażenia, lub to właśnie do nich dopasować resztę. Można więc śmiało wybierać spośród najróżniejszych modeli: prostych form, a także tych wzbogaconych o dodatkowe zdobienia. Wyszukamy tutaj nawiązania do stylu skandynawskiego, nowoczesnego, a także vintage. Subtelny wygląd każdego z nich, przyczyni się do maksymalnego odprężenia, i relaksu o każdej porze. Wzorów i kolorów jest także całe mnóstwo, wobec czego można zaopatrzyć się w soczystą zieleń, stonowaną szarość, lub oryginalny żółty. Delikatna kratka, barwne kwiaty czy też wyraziste romby? Wiadomo, że stosowny design ma znaczenie, dlatego też ważne jest to, jaki chcemy uzyskać efekt: czy to ma być delikatne, czy bardzo wyraziste.

Doskonała aranżacja i funkcjonalność

Kiedy już wybór jest wiadomy – wiemy jaki chcemy kolor i rodzaj tkaniny, a także model mebla tapicerowanego – pozostaje go prawidłowo umieścić w pustej przestrzeni salonu. Sofa, kanapa, fotele mogą być dowolnie rozmieszczone: na środku, przy ścianie. Jednak warto pamiętać o tym, by doskonale tworzyły strefę wypoczynkową. By nic nie zakłócało wymarzonego odpoczynku, by dzieci mogły się wyśmienicie bawić. Rewelacja pod każdym względem da o sobie szybko znać w postaci uśmiechu, kiedy tylko przestąpimy próg i znajdziemy się w wyjątkowym czasie, z super ludźmi, z niezwykłymi meblami.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *