Terakota – 3 najważniejsze powody, dla których warto nią pokryć podłogę

Urządzając dom czy też mieszkanie często długo zastanawiamy się co powinno przykrywać nasze podłogi, aby prezentowały się one niezwykle efektownie, były łatwe do utrzymania w czystości i przez długi czas zachowały estetyczny wygląd. Tak popularne w ostatnich latach laminowane panele podłogowe, choć modne i o efektownym wyglądzie, nie są niestety zbyt trwałe, łatwo się niszczą i szybko tracą na atrakcyjności. Szczególnie woda ma na nie wyjątkowo niekorzystny wpływ i może być przyczyną trwałego ich odkształcenia. Niezwykle pięknie prezentują się podłogi pokryte drewnianym parkietem czy też deską podłogową, lecz to rozwiązanie również nie jest idealne, a i pielęgnacja, jak również konserwacja są dość kłopotliwe. Najlepszym, najbardziej trwałym rozwiązaniem pozostają niezmiennie płytki podłogowe, które nie tylko prezentują się atrakcyjnie, ale są niezwykle odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych oraz wyjątkowo łatwe w pielęgnacji.

Terakota – płytki podłogowe, o jakich marzysz

Terakota to nic innego jak kamionkowe płytki produkowane z drobnoziarnistej, oczyszczonej glinki i zwykle pokryte warstwą szkliwa, choć nie jest to regułą. Są mało nasiąkliwe, dlatego mogą być z powodzeniem montowane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Terakota może mieć idealnie gładką strukturę, co jest niewątpliwą zaletą podczas jej czyszczenia i pielęgnacji. Są również modele o fakturowanej powierzchni, które wyglądają niezwykle efektownie. Największy wybór terakoty podłogowej znajduje się w składach i marketach budowlanych. Nie trudno tam znaleźć wymarzony wzór płytek, który będzie idealnie wpasowywał się i podkreślał charakter urządzanych wnętrz.

Rustykalny styl, a może nowoczesny design

Wśród wielu ciekawych wzorów terakoty podłogowej niesłabnącą popularnością cieszą się te, utrzymane w stylu rustykalnym, pokryte oryginalnymi motywami i ciekawymi deseniami, choć całkiem gładkie, w naturalnych kolorach ziemi również przykuwają uwagę. Terakota podłogowa prezentuje się niezwykle efektownie praktycznie w każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza w salonie, gdzie można najlepiej wyeksponować wyjątkowe piękno tej podłogi. Co więcej, położenie terakoty w pokoju dziennym daje pewność, że nawet intensywnie użytkowana długotrwale zachowa swój nienaganny wygląd. Również kuchnia jest pomieszczeniem, w którym zdecydowanie warto położyć kamionkowe płytki. Najlepiej jeśli terakota do kuchni będzie w stonowanym, jednolitym kolorze, doskonale harmonizująca z aranżacją tego pomieszczenia.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *