Projektujemy salon – o czym warto pamiętać?

Salon to miejsce w którym spędzamy wiele czasu, relaksujemy się w nim po pracy, ale także przyjmujemy znajomych. Każde wnętrze powinno zapewniać nam komfort, ale ważna jest także funkcjonalność, często salon pełni rolę również jadalni, pokoju gościnnego, a nawet biura. Dlatego warto dokładnie przemyśleć ustawienie wszelkich mebli, bardzo często złe rozplanowanie ustawienia meblościanki zaburza harmonię pokoju, pozbawia światła czy optycznie zmniejsza pomieszczenie. Z kolei sofa do salonu czy stół postawione w złym miejscu będą niefunkcjonalne.

Czy meblościanka pomniejsza optycznie salon? Jak optycznie go powiększyć?

Wiele osób uważa, że meblościanka jest już przeżytkiem. Warto jednak pozbyć się uprzedzeń, ponieważ te utrzymane w nowym designie wyglądają o wiele bardziej „zgrabnie” i nie powodują przytłoczenia całej ściany. Warto wybierać jednak meble jasne, pasujące do koloru ścian. Zbyt duże nagromadzenie ciemnych ścian, mebli i dodatków pomniejszy pokój, a całość może wyglądać ponuro. Bardzo popularne są białe meble, o które jednak trzeba dbać, dlatego jeśli w domu są dzieci i zwierzęta lepiej zdecydować się na inny jasny kolor, np. sosnową meblościankę, a do tego sofę do salonu w jasnym szarym kolorze. Modnym trikiem na powiększenie salonu jest także wstawienie lustra, które daje optyczną iluzję większego pokoju.

Sofa do salonu i dodatki utrzymane w minimalistycznym stylu

Coraz modniejszy staje się też minimalistyczny styl skandynawski, który można ożywić dodatkami. Zasłony w delikatne wzory czy obrus potrafią ożywić surowy styl, a jednolita sofa do salonu przyozdobiona kolorowymi poduszkami będzie prezentowała się milej dla oka. Zamiast staromodnych ciężkich mebli w mniejszym pomieszczeniu lepiej sprawdzi się nowoczesna meblościanka w jasnym kolorze. Dzięki dodatkom jak i funkcjonalnym, ale estetycznym umeblowaniu salonu, pokój może wyglądać na większy. Przez proste zabiegi można uzyskać przestronne i miłe dla oka wnętrze, o czym warto pamiętać podczas projektowania.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *