Kupujemy szafę do pokoju

Niezbędnym wyposażeniem każdego domu i mieszkania jest szafa ubraniowa. Przed jej zakupem zwykle zastanawiamy się jakie powinna mieć rozmiary i jak ma wyglądać, aby idealnie wkomponowała się do wnętrza pokoju, w którym ma stać. Na co warto zwrócić uwagę kupując szafę?

Oczywiście jak wspomniano wyżej niezwykle ważne są jej wymiary, dlatego najlepiej, gdy decydujemy się na mebel robiony na wymiar, gdyż tylko wówczas mamy pewność, że każda powierzchnia będzie dobrze wykorzystana, a pokój pozostanie przy tym przestrzenny. Do wyboru mamy szafę wnękową do zabudowy, który dyskretnie umieszczana jest wzdłuż całej ściany, ale także tradycyjne drewniane szafy, które są równie pojemne. Ich bogata kolorystyka oraz dodatkowe wyposażenie np. w lustro, czy ciekawie zdobione gałki, bądź klamki sprawia, że łatwo dopasować ją do pokoju, a także bez problemu można dokupić komodę, czy stolik w identycznym stylu.

Wybierając styl mebli warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kolorystykę, ale także sposób otwierania drzwi. Można wybrać tradycyjnie otwierane drzwiczki  które pasują do każdego typu szafy, albo zdecydować się na wyposażone w prowadnice drzwi przesuwane, dzięki którym cała szafa ma jednolity wygląd.

Przed zakupem szafy ubraniowej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej wyposażenie. Musi być pojemna, ale dla niektórych bardziej funkcjonalne są półki i szuflady, a inni wolą liczne wieszaki. Obecnie producenci montują w szafach specjalne kosze na buty, uchwyty na żelazka, specjalne wieszaki na krawaty, a to wszystko wzbogacone bywa o dodatkowe oświetlenie.

Nowa szafa ubraniowa potrafi wykreować designerski styl pokoju i całkowicie zmienić jego przestrzeń, jednak najważniejsze jest, aby dobrze spełniała swoją funkcję- była pojemna, funkcjonalna przez wiele lat.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *