Krakowski rynek pierwotny

Ze względu na swą ponadtysiącletnią tradycję stanowi centrum edukacyjne, gospodarcze, administracyjne, naukowe, turystyczne, usługowe oraz kulturalne całego województwa małopolskiego. Jest również jednym z najchętniej wybieranych miast do życia.

Obrót mieszkań na rynku pierwotnym odbywa się za pomocą transferu praw do nieruchomości, na które podpisywane są odpowiednie umowy kupna-sprzedaży. Podpisanie tych umów w konsekwencji prowadzi do przejścia praw własności na kupującego. Na pierwotnym rynku nieruchomości sprzedawane są prosto od firmy deweloperskiej, czy też spółdzielni mieszkaniowej.

Kraków z roku na rok inwestuje coraz większe pieniądze w rynek nieruchomości. Aktualnie spory udział mają w nim jednopokojowe, niewielkie mieszkania. Obecnie w Krakowie znajduje się ponad 850 nowych, jednopokojowych mieszkań, których przeciętny koszt za metr kwadratowy wychodzi około 6612 zł brutto. Więcej na temat mieszkań w Krakowie znajdziesz na http://www.zamieszkajnadwisla.pl/k/aktualnosci

Rosnące zapotrzebowanie społeczeństwa w kwestii kupna domów czy lokalów sprawia, że w Krakowie każdego roku buduje się coraz więcej bloków mieszkalnych oraz domów. Jednak coraz więcej osób decyduje się na wynajem mieszkania, że względu na brak pieniędzy, aby móc w późniejszym czasie zainwestować odpowiednią sumę w kupno mieszkania, remont oraz umeblowanie.

Najatrakcyjniejsze cenowo dzielnice na krakowskim rynku nieruchomości to Krowodrza oraz Podgórze. Ciągłe inwestycje komunikacyjne oraz drogowe w tych dzielnicach sprawiają, że rośnie znaczenie dwóch osiedli z Podgórza, a dokładnie Płaszowa oraz Zabłocia. Na Płaszowie pojawiły sobie nowe osiedla, które posiadają bardzo dobrą komunikację miejską.

Natomiast najbardziej atrakcyjne pod względem lokalizacji kawalerki znajdują się w takich dzielnicach jak: Bronowice, Grzegórzki, Stare Miasto oraz Śródmieście. Niestety, ceny mieszkań w tych lokalizacją są dość wygórowane.

Wbrew pozorom dla osób, które poszukują M1 interesująca alternatywą mogą stać się mieszkania nie jednopokojowe, lecz dwupokojowe. Powierzchnie takich mieszkań nie przekraczają 40 mkw. Chodź dla rodzin takie mieszkanie może być zbyt małe, to dla singli jest to idealne rozwiązanie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *