Jak minimalistycznie urządzić pokój dla dziecka?

Części z nas pokój dziecięcy kojarzy się przede wszystkim z chaosem. Spora ilość nieuporządkowanych zabawek, wiele kolorów, dodatków i niepotrzebnych przedmiotów? Nic z tych rzeczy! Postaramy się przekonać Was, że pokój dziecka można urządzić w elegancki i minimalistyczny sposób, nie rezygnując z tego, co dziecku niezbędne.

Kolorystyka

Wnętrze, które ma ściśle określone ramy kolorystyczne wydaje się spójniejsze i sprawia wrażenie bardziej uporządkowanego. W pokoju dla dziecka warto wybrać jeden kolor bazowy i jeden lub dwa kolory dodatkowe. Najlepiej będzie, gdy połączymy stonowany kolor z intensywnymi, ciemniejszymi kolorami lub na odwrót. Nie bój się bieli, beżu i szarości – także w pokoju dziecka sprawią się one świetnie!

Temat przewodni

Znajdź klucz do urządzenia pokoju dla dziecka. Jeśli masz córkę – zastanów się co lubi, za jakimi kolorami przepada, jakie ma zainteresowania. Interesuje się zwierzętami lub lalkami? Wykorzystaj ten akcent w aranżacji pokoju. Syn to miłośnik samochodów lub gwiazd i kosmosu?  Przenieś te akcenty na ściany pokoju! Dzięki temu wszystko będzie spójne.

Organizacja przestrzeni

Aby przestrzeń nie sprawiała wrażenia zagraconej, dokładnie przemyśl umeblowanie w pokoju dziecka. Zdecyduj się na to, co jest najbardziej konieczne i zadbaj o przemyślany układ. Zamiast dwóch mniejszych szaf, wybierz szafę narożną. Łóżko starszego dziecka możesz umieścić na antresoli, a gry i zabawki umieścić w stylowych i minimalistycznych pojemnikach.

Przy współpracy http://www.homeinvest.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *