Dobieramy kolory farb – jak najlepiej wybrać?

Malowanie ścian z powodzeniem możemy wykonać sami, ale możemy to też zlecić ekipie remontowej. O ile wykonanie tego zadania możemy delegować innym osobom – decyzję o tym, jaki będzie kolor farby we wnętrzu musimy podjąć sami. O czym warto pamiętać?

Mocne czy zrównoważone kolory ścian?

Mamy tak naprawdę do wyboru trzy różne opcje – postawić na mocne, kontrastowe połączenia, wybrać ponadczasową biel lub też zrównoważone kolory ścian. Mocne akcenty faktycznie bardzo ożywiają wnętrze, warto jednak mieć na względzie fakt, że bardzo ciemne i intensywne kolory nie sprawdzą się w pomieszczeniach o małym metrażu, a dodatkowo takie ciemne kolory bardziej męczą nasz wzrok i szybciej się nudzą. Dodatkowo, bardzo intensywne kolory mają to do siebie, że bardzo określają wnętrze. Aby zmienić cokolwiek konieczne jest przemalowanie pomieszczenia.

Kolor farby ma wpływ na wystrój, ale i na nasze samopoczucie

Dlatego też alternatywnym, bardzo cenionym rozwiązaniem są zrównoważone kolory ścian. Czy będzie to klasyczna biel czy raczej jakieś delikatne, pastelowe odcienie – w takich wnętrzach nasze samopoczucie jest lepsze. Dodatkowo, taki kolor farby jest doskonałą bazą do dalszych przedsięwzięć – na tak neutralnym gruncie każde dodatki będą wspaniale wyglądać, a takie dekoracje i dodatki możemy zmieniać tak często, jak tylko chcemy. Dodatkowo, delikatne, jasne kolory rozświetlają nawet te wnętrza, które albo w ogóle nie mają naturalnego źródła światła, albo posiadają bardzo niewielkie okna, na przykład dachowe.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *