Charakterystyka rusztowań

Ze względu na dosyć wysokie ceny rusztowań, należy dokładnie określić przed jej zakupem do jakich celów będzie potrzebna. Należy wziąć pod uwagę maksymalne obciążenie oraz wysokość po złączeniu elementów i dopasować do wykonywanych prac. Wytrzymałość konstrukcji będzie zależała zarówno od sposobu wykonania jak i użytego materiału.
Zastosowanie stali o znacznie zwiększonych parametrach wytrzymałościowych zapewni wyjątkową sztywność płaszczyzn poziomych przewyższając pozostałe rusztowania.

Istnieją także rusztowania aluminiowe, które pomimo swojej lekkości także są dosyć trwałe. Często są lżejsze nawet o 50% od swoich stalowych odpowiedników. Ważnym elementem przy stosowaniu tych rusztowań jest brak iskrzenia. Może to być niezwykle ważne przy pracach związanych z zagrożeniem pożarowym. Także możliwe jest długie użytkowanie, gdyż nie traci na swojej wartości przez wiele lat.

Standardowe rusztowania rurowe coraz częściej zastępowane są rusztowaniami klinowymi, które charakteryzują się niezwykłą stabilnością. Mimo, że wymagają znacznie większego nakładu pracy podczas samego składania, gwarantują bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac.

Wygodnym rozwiązaniem wydaje się być więc Lero – Rusztowania samojezdne, które można w łatwy sposób przenosić w dowolnie wybrane miejsce. Ich montaż przebiega sprawnie dzięki składanej ramie i niedużej wadze co daje także pełną swobodę transportowania. Z wyżej wymienionych są najbardziej praktyczne i nadają się do każdego rodzaju prac.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *