Kostka brukowa czy płyty betonowe?

Dom z ogrodem to świetna sprawa. Daje ogromną swobodę i pozwala zachować pełnię prywatności swoim mieszkańcom. Aby jednak wygląd zewnętrzny cieszył oko musimy zadbać o ogród. Ładna, równo przystrzyżona trawka, drzewa ozdobne, kompozycje rabatowe i ścieżki ułatwiające dostęp do poszczególnych miejsc. Wydeptana trawa psuje efekt wizualny i jest nieestetyczna. Warto pomyśleć o rozwiązaniu, które można zastosować, nie ponosząc przy tym ogromnych kosztów.

Ścieżki ogrodowe

Aby utrzymać powierzchnię ogrodu w ładnym stanie, musimy wydzielić miejsca do poruszania się po nim i zastosować odpowiednią nawierzchnie. Dobrym rozwiązaniem może być tania kostka brukowa. Jest dosyć uniwersalna i dostępna bez problemu u producentów czy nawet w marketach budowlanych. Jak wygląda kostka każdy wie, w związku z czym opis staje się niepotrzebny.
Kostka jest też nawierzchnią, która jest dosyć łatwa w utrzymaniu czystości. Nadmiar piasku można posprzątać za pomocą szczotki, co spowoduje, że jego część powpada w otwory pomiędzy elementami.
Alternatywą taniej kostki brukowej mogą być dekoracyjne płyty betonowe. Są one propozycją niższą cenowo, a potrafią być jeszcze ładniejsze. Ich ułożenie jest stosunkowo proste i można próbować zrobić to samemu.
Dekoracyjne płyty betonowe dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Niektóre wersje bardzo dobrze imitują droższą od nich kostkę brukową. W Internecie dostępne są także formy do samodzielnego wylania nawierzchni.

Podjazd do domu lub garażu

Zarówno płyty betonowe, jak i kostkę brukową możemy wykorzystać do zrobienia podjazdu. Takie rozwiązanie uzupełnia efekt wizualny nowoczesnego domku. Zapewnia też prostotę sprzątania zarówno po piasku i kurzu, jak i po zwierzętach domowych.

Podziel się!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *