Charakterystyka rusztowań

Rusztowania budowlane to konstrukcje, bez których ciężko jest przeprowadzić jakiekolwiek prace budowlane. Prace na wysokościach, jak chociażby tynkowanie, malowanie czy ocieplanie budynków, byłyby bez nich niemożliwe. Gwarantują one bowiem bezpieczeństwo, które, w tego rodzaju pracach, jest kwestią priorytetową.

Rusztowanie a drabina

Umiejętnie zamontowane rusztowanie, w przeciwieństwie do drabiny, zapewnia ogromny komfort, stabilność i bezpieczeństwo pracy. Daje także możliwość bezproblemowego przemieszczania się po całej konstrukcji oraz zgromadzenia całego sprzętu niezbędnego do prac wysokościowych. Poza tym, dzięki rusztowaniu, pracownik ma możliwość przytrzymania się w razie potrzeby.

Rusztowanie – konstrukcja

Rusztowanie jest zbudowane ze stelażu na którym umieszczona są metalowe bądź drewniane kładki. Stelaż z kolei wykonany jest z czystego metalu, jego stopu bądź też tworzyw sztucznych, które są umieszczane na sobie. Im większe ich zagęszczenie, tym większy komfort i stabilność pracy. Elementy te są ze sobą połączone śrubami bądź zaciskami, co zabezpiecza całe rusztowanie przed ich przypadkowym rozłączeniem. Jego elementy, tj. kładki i drabinki, są ze sobą łączone dopiero na miejscu budowy, w sposób zależny od wysokości jaka w danym przypadku jest potrzebna.

Jakość

Na rynku dostępna jest ogromna ilość różnego rodzaju rusztowań. Jednak, aby zapewnić możliwie najwyższe bezpieczeństwo pracy na wysokościach, należy zadbać o to, by rusztowanie było w pełni solidne i profesjonalne. Lero – dystrybutor drabin i rusztowań to jedna z firm, która może poszczycić się wieloma certyfikatami i wyróżnieniami w branży, co świadczy o wysokiej jakości proponowanych przez nią produktów. W swojej ofercie posiada chociażby rusztowania ALTRAD czy FARAONE, które są liderami w branży.

Dobrej jakości rusztowania gwarantują bezpieczeństwo i stabilność, co w pracy na wysokościach jest sprawa nadrzędną. Dlatego też, zawsze należy dbać tu właśnie o solidność wykonania tej konstrukcji.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *