Trybuny sportowe w budownictwie

Nikt jednak dłużej się nie zastanawia z widzów czy uczestników sportowych rozgrywek jak ważne jest odpowiednie przygotowanie takiego obiektu.

To wielka odpowiedzialność, zbudować na przykład wielki stadion, gdzie będzie siedzieć tysiące osób, wiedząc, że za bezpieczeństwo ich odpowiadasz Ty jako projektant np. trybuny sportowej. Zaprojektowanie i wybudowanie takich siedzisk na stadion to duże przedsięwzięcie, gdyż należy o tym pamiętać, że na takiej trybunie zasiada tysiące osób, którzy chcą czuć się bezpiecznie na nich i w spokoju moc oglądać dane rozgrywki sportowe.

W dzisiejszym budownictwie wyróżniamy dwa główne rodzaje, a mianowicie trybuny teleskopowe, a także w opcji stałej, które wymagają ręcznego składnia, dlatego też preferuje się je do zamkniętych obiektów sportowych. Z kolei teleskopowe idealnie nadają się do otwartych przestrzeni, gdyż dzięki swojej funkcjonalności jaka jest mechaniczne składnia krzesełek, można szybko i w łatwy sposób ochronić je przed złymi atmosferycznymi czynnikami. Z takim rodzajem trybun należy pamiętać, że najważniejszy jest projekt i konstrukcja, która musi uwzględnić odpowiednie odległości między poszczególnymi krzesełkami.

Dla kibiców i osób oglądających najważniejsza jest swoboda i wygoda. Siedziska nie mogą być za blisko siebie, gdyż wtedy nie będą one spełniać prawidłowo swoich funkcji. Trybuna sportowa to nieodłączna część każdego stadionu.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *