słupki ogrodzeniowe

Rozmieszczanie słupków ogrodzeniowych – jakie dobrać odległości pomiędzy słupkami?

W celu przeprowadzenia montażu siatki ogrodzeniowej nie musimy wynajmować wyspecjalizowanej ekipy. Jest to praca możliwa do wykonania na własną rękę dysponując wystarczającym nakładem wolnego czasu. Nie można oczywiście zapomnieć o zdobyciu odpowiedniej wiedzy oraz zakupie niezbędnych akcesoriów montażowych.

Etap projektowania musi zostać przeprowadzony starannie. Od niego zależy w dużym stopniu jakość wykonania ogrodzenia. Należy rozpocząć od zmierzenia obwodu działki oraz rozplanowaniu miejsc, w których znajdą się słupki ogrodzeniowe. Tutaj bardzo często pojawia się pytanie – jakie dobrać odległości pomiędzy nimi. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Jaka odległość pomiędzy słupkami ogrodzeniowymi?

Przyjmuje się jednak, że odległość pomiędzy słupkami powinna wynosić około 2.2-2.5 metra w przypadku siatki powlekanej ze względu na mniejsze możliwości naciągnięcia. Z kolei decydując się na siatkę ocynkowaną odległości mogą sięgać nawet 3 metrów – pod warunkiem, że zostanie ona mocno naciągnięta.

słupki ogrodzeniowe

Warto pamiętać, że w przypadku większych ogrodzeń (powyżej 25 metrów) należy zastosować dodatkowe słupki podporowe z dwoma zastrzałami, które montuje się co 25 metrów.

Trwałość ogrodzenia – o czym jeszcze warto pamiętać?

Słupki można zamontować na trzy sposoby – bezpośrednio w ziemi, w betonie oraz w podmurówce. Pierwsza opcja jest najtańsza, jednak nie zapewnia najwyższej stabilności, z kolei na ostatnie rozwiązanie trzeba przeznaczyć dodatkową sumę pieniędzy, co odpłaca się lepsza jakością. Można również zdecydować się na alternatywne rozwiązanie, czyli osadzenie słupków w betonie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *