Optymalny układ w kuchni

Jak się okazuje, kuchnia wcale nie musi być duża, aby była wygodna i funkcjonalna. Bardzo wiele zależy od jej projektu i tego, na jaki układ mebli kuchennych się zdecydujemy. Najistotniejsze, aby wszystkie ważne miejsca w kuchni były odpowiednio rozplanowane, bo to gwarancja komfortu korzystania z tego pomieszczenia.

Ważne miejsca w kuchni – ponadczasowy układ mebli kuchennych, który się po prostu sprawdza

O ile można eksperymentować z kolorystyką czy stylistyką frontów, o tyle warto postawić na klasyczny układ mebli kuchennych, przynajmniej jeśli chodzi o tak zwany „trójkąt roboczy”. Taki układ przede wszystkim zakłada zaplanowanie kuchenki do gotowania, zlewu oraz lodówki na poszczególnych wierzchołkach takiego trójkąta – to tak naprawdę najważniejsze miejsca w kuchni, z których najmocniej korzystamy przygotowując potrawy.

Oczywiście, ważne miejsca w kuchni to także wygospodarowanie miejsca na blat roboczy, gdzie będziemy mogli rozłożyć wszystko, co potrzebne podczas gotowania, nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym znajdzie się piekarnik – tak naprawdę wygodniej jest, jeśli razem z mikrofalówką te urządzenia znajdą się odrobinę wyżej, w oddzielnej szafie zamiast upychać je bezpośrednio pod blatem meblowym.

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest też stworzenie wyspy kuchennej – taka wyspa znacznie zwiększa ilość miejsca do gotowania, a jednocześnie też dobrze się prezentuje. Niestety, nie we wszystkich kuchniach taką wyspę uda się wydzielić, chociażby ze względu na ograniczony metraż.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.