narożnik do dużego salonu

Jaki wybrać narożnik do dużego salonu?

Urządzając salon myślimy o zakupie odpowiednich mebli. Jednym z najważniejszych jest  narożnik, który powinien dobrze wyglądać, ale przede wszystkim spełniać funkcję wypoczynkową.

Duży salon to miejsce, w którym mamy sporą dowolność odnośnie aranżacji wnętrza. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępnych jest wiele modeli narożników wypoczynkowych o mniejszych i większych rozmiarach. Wybór takiego mebla wcale nie musi być trudny. Sprawdźmy więc czym się kierować decydując się na zakup takiego narożnika.

Rozmiar mebla

Wymiary narożnika powinny być odpowiednio dopasowane do powierzchni salonu. W większych salonach, gdzie powierzchnia aranżacyjna jest duża, nie musimy zwracać tak dużej uwagi na rozmiary mebla, lecz na to, by postawić go w takim miejscu, by nie przeszkadzał nam w codziennych czynnościach i zapewniał swobodne przejście. Rozmiar narożnika powinien być dopasowany przede wszystkim do wzrostu i wagi jego użytkowników. Wysokie osoby będą czuć się swobodnie na narożniku z głębokim siedziskiem, natomiast osoby o niskim i średnim wzroście lepiej odpoczną na płytkich narożnikach. Każdy z jego użytkowników powinien swobodnie dotykać stopami podłogi i wybrać taki rozmiar mebla, by móc wygodnie usiąść i się zrelaksować.

narożnik do dużego salonu

Kolor i tkanina obicia

Narożniki dostępne są nie tylko w różnych kolorach, ale też w różnych wzorach i obiciach. Do najpopularniejszych należą welur, ekoskóra, bądź skóra. Tkanina obicia wpływa nie tylko na estetykę mebla, ale przede wszystkim jego trwałość, łatwość utrzymania w czystości oraz odporności na zabrudzenia. Z kolei kolor narożnika powinien zależeć przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, bądź aktualnych trendów. Powinien tworzyć z resztą mebli i dodatków spójną całość.

Układ narożnika

Narożniki do salonu możemy spotkać w dwóch wersjach: prawo lub lewostronny. Jeżeli szezlong jest z lewej strony, mówimy o narożniku lewostronnym, natomiast odwrotny układ oznacza prawostronny mebel. Decydując się na zakup narożnika do salonu warto wziąć pod uwagę jego docelowe rozstawienie, by wiedzieć na jaki model wybrać.

narożnik

Dodatkowe funkcje

Każdy z producentów mebli pragnie spełnić potrzeby Klienta, dlatego najnowsze modele mają coraz więcej dodatkowych funkcji. Są to przede wszystkim dodatkowe schowki, regulowane zagłówki, oświetlenie, czy wysuwane siedzisko. Wybierając nowe meble do salonu warto zastanowić się czy takie udogodnienia będą nam potrzebne.

Cena i jakość wykonania

Meble do każdego pomieszczenia kupuje się raz na kilka lat. Z tego względu istotne jest to, by narożnik do salonu był jak najlepszej jakości. Wpływ na to ma wiele czynników, m.in. rodzaj zastosowanych materiałów, gdyż od nich zależy, czy nasz narożnik zachowa trwałość, która jest jednym z wyznaczników jakości. To z kolei wpływa również na cenę mebla. Narożniki wykonane z lepszych jakościowo tkanin, drewna, mogą kosztować więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=I_WZ031U48c&feature=youtu.be

Każdego kto poszukuje mebli do salonu zapraszamy do zapoznania się katalogiem produktów firmy ELTAP. W ofercie dostępne są różne propozycje narożników, które z powodzeniem można dopasować do dużego salonu.

 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *