Poddasze to przestrzeń szczególna. Bardzo często kojarzona z trudną do funkcjonalnej aranżacji. Jak się okazuje, wcale nie koniecznie. Jak odpowiednio wykorzystać przestronność, otwartość, wyjątkowe oświetlenie oraz charakterystyczną i nieodłączną cechę poddasza – skosy?
Wykorzystaj potencjał skosów
Dysponując pomieszczeniem usytuowanym w najwyższej kondygnacji budynku musimy liczyć się z tym, że wszechobecne skosy będą konieczne do ujarzmienia. Sprytnie wykorzystane skosy we wnętrzach łazienki, idealnie wkomponowane w klimat kuchni czy nawet estetycznie zaaranżowane w salonie mogą stać się nie tylko koniecznością, ale oryginalnym elementem dekoracyjnym. Wbrew pozorom skosy nie zawsze są utrudnieniem w procesie aranżacji przestrzeni, a mogą stać się wręcz jej sprzymierzeńcem. Wystarczy tylko dobrze dobrany projekt wnętrza i umiejętne wdrążenie go w życie.
Więźba na widoku
Więźba to dla niektórych nieodłączny element wystroju pomieszczenia na poddaszu. Bardzo słusznie, ponieważ w połączeniu ze skośnymi ścianami nadaje mu ona niepowtarzalny klimat. Słupy na poddaszu nie koniecznie muszą być problem. W aranżacji niemal wszystkich pomieszczeń można je odpowiednio wykorzystać. Odsłonięta więźba konstrukcyjna stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza, jednak tylko wtedy, jeśli zadbamy o wygląd i estetykę drewna. Słupy można odczyścić i pomalować, nadając im dowolny odcień, dzięki czemu idealnie wkomponują się w całość wnętrza.
Więcej przestrzeni
Planując aranżację poddasza musimy też przygotować się na poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań, które pozwolą na efektywne zagospodarowanie jego powierzchni. Liczne skosy i elementy więźby, chodź bardzo klimatyczne, niestety wizualnie pomniejszają przestrzeń. Dlatego warto na poddaszu wykorzystywać takie rozwiązania, które nie ograniczają przestrzeni. Idealnie sprawdzi się np. kuchnia otwarta na salon, zawieszone na ścianach lustra, czy duża ilość efektywnego oświetlenia, która doświetli nie zawsze dostatecznie jasne poddasze.
Dodaj komentarz