Z czego budować ściany?

Materiałów do budowy ścian zewnętrznych budynku jest bardzo wiele. Charakteryzują się one różnymi właściwościami.

Ceramika poryzowana

Jednym z materiałów, z którego buduje się ściany zewnętrzne jest ceramika poryzowana. Charakteryzuje się ona dużą lekkością, ale również kruchością. Pustak wybudowany z ceramiki poryzowanej jest więc mniej wytrzymały. Zaletą jednak takiego rozwiązania jest to, że w większym stopniu chroni dom przed utratą ciepła, niż ceramika tradycyjna. Dlatego też rozwiązanie to jest droższe.

Ceramika tradycyjna

Do dzisiaj jednak można jeszcze spotkać pustak zbudowany z cegły, albo ceramiki tradycyjnej. Zarówno cegła, jak i ceramika tradycyjna są znacznie cięższe i twardsze, od ceramiki poryzowanej. Są jednak również znacznie solidniejsze. Cegła jest wytrzymałym materiałem, który jest w stanie wytrzymać tak naprawdę wiele lat. Ponadto również znacznie bardziej tłumi dźwięki dostające i wydostające się z budynku. Z kolei izolacyjność termiczna jest gorsza od ceramiki poryzowanej.

Silikaty

Bloczki silikatowe są najtańszym z możliwych rozwiązaniem. Są one ciężkie i trudne do murowania. Materiał ten jest nie tylko bardzo wytrzymały, ale również charakteryzuje się wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną. Budynki w ten sposób budowane są nie tylko bardzo ciepłe, ale również wyciszone. Bloczki są polecane w przypadku budowania domów zlokalizowanych w niedalekiej odległości od ruchliwej ulicy albo od jakiejś fabryki, czy innego obiektu generującego bardzo duży hałas.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *