Wybierz swój basen do ogrodu

Dzięki wyjątkowemu wyglądowi, często wybierane są baseny wbudowane w ziemię, które zamieszcza się już w planach budowy domu. Są znacznie bardziej atrakcyjne od przenośnych, jednak dokonując takiego wyboru należy liczyć się ze znacznie większymi kosztami oraz szczegółową i częstą pielęgnację.

Położenie kąpieliska

Decydując się na stale umieszczony basen w naszym ogrodzie, wyjątkowo ważna będzie jego lokalizacja. Najlepiej umieścić go od strony południowo-zachodniej, co zagwarantuje całodniowe nagrzewanie wody przez promienie słońca. Warto zwrócić uwagę także na to, aby nie było w pobliżu żadnych wysokich drzew, których liście mogą zaśmiecić basen.
Pewność czystości wody z pewnością dadzą zakupione filtry do basenów, które powinny być nieodłącznym elementem każdego basenu. Mimo wszystko odpowiednia i regularna higiena ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkujących.

Dodatkowy osprzęt

Do urozmaicenia użytkowania z przydomowego kąpieliska warto rozejrzeć się za dodatkami basenowymi, którymi mogą być przeróżne materace bądź pontony dmuchane. Zapewni  to dodatkowej uciechy dla dzieci, które kochają przebywać w basenie.
Podczas przeglądania wielu ofert należy zwrócić uwagę na wybór marki, która jest nam znana. Przy obecnym wyborze można natknąć się na tańsze modele, które okażą się mniej bezpieczne, bądź po prostu ze słabszą wytrzymałością. Wymusi to dodatkowy, przedwczesny remont, lub zakup całkiem nowego basenu niepotrzebnie obciążając portfel.

Więcej informacji dotyczących basenów ogrodowych można odnaleźć pod adresem: http://www.intex.pl/

Podziel się!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *