Wybieramy brodzik prysznicowy

Wybieramy brodzik prysznicowy

Brodziki prysznicowe dostępne obecnie na rynku różnią się od siebie wieloma cechami, w tym m.in. wymiarami, kształtem, głębokością czy też materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jaki brodzik więc wybrać, aby był jak najbardziej funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu?

Identyczny promień

Gdy montujemy cały prysznic lub wymieniamy jedynie brodzik, musimy być przygotowani na niewielki remont w łazience. Kupując brodzik prysznicowy dobrze, by był on tej samej firmy, co kabina prysznicowa. Mamy wtedy gwarancję, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować. Ma to szczególne znaczenie w przypadku brodzików półokrągłych, gdzie ich promień musi być identyczny z promieniem kabiny prysznicowej.

Brodzik prysznicowy płytki

Brodzik prysznicowy głęboki

Bardzo często zdarza się tak, że brodziki prysznicowe są wykorzystywane jako mini wanny, np. do kąpieli dziecka lub szybkiego ręcznego przeprania ubrania. Głębokie brodziki, zwłaszcza te wyposażone w siedziska, mogą również z powodzeniem służyć podczas kąpieli osobom starszym. Jeżeli wykonujemy którąś z tych czynności na co dzień, wybierzmy brodzik głęboki.

Brodzik prysznicowy płytki

Brodziki płytkie, których wysokość od podłogi to tylko 3 cm, prezentują się nowocześnie i elegancko, a także są niezwykle praktyczne w codziennym użytkowaniu. Ze względu na swoją niewielką powierzchnię są one łatwe w czyszczeniu. Montaż takich niskich brodzików wymaga zazwyczaj podkucia podłogi tak, aby można było zainstalować syfon. Płaskie brodziki wybierają zazwyczaj osoby młode, ceniące sobie nowoczesny design oraz modne rozwiązania w mieszkaniu.

Brodzik prysznicowy płytki

Materiał jest najważniejszy

Zapewne każdy z ans chce, aby brodzik służył nam przez jak najdłuższy czas. Wpływ na to ma przede wszystkim materiał, z jakiego został wykonany. Najczęściej wybieranym modelem brodzika przez konsumentów jest brodzik akrylowy, który charakteryzuje się lekkością, trwałością oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Dość często stosowane są również brodziki z lanego marmuru. Charakteryzują się one niezwykła trwałością oraz odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także są one gładkie oraz ciepłe w dotyku.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *