Systemy alarmowe

Systemy alarmowe, z których warto korzystać

Zadbanie o bezpieczeństwo swoje, najbliższych, domu czy majątku firmy to sprawa kluczowa. Kiedy je zapewnisz, o wiele łatwiej będzie Ci zachować spokój ducha i nie tworzyć w głowie czarnych scenariuszy. Jak to zrobić? Z pomocą przyjdą różnego rodzaju urządzenia techniczne, które połączone w system alarmowy znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa. Systemy alarmowe można podzielić na kilka kategorii według ich przeznaczenia i funkcjonalności. W tym artykule pokrótce omówimy każdą z nich. Zapraszamy do lektury!

Alarmy napadowe

W chwili zagrożenia, np. próby włamania, wtargnięcia niechcianych osób na posesję, liczy się natychmiastowa reakcja i jak najszybsze wezwanie pomocy. Niestety wyjęcie telefonu i wybranie numeru alarmowego zajmuje czas. Aby go nie tracić, a także, by nie kierować niepotrzebnie na siebie uwagi intruza, zamiast telefonu można wybrać inne rozwiązanie, mianowicie alarm napadowy w formie breloka. Działa on bardzo prosto, do wszczęcia alarmu wystarczy tylko wciśnięcie przycisku. wywołać alarm wystarczy tylko wcisnąć przycisk. Nie odezwą się syreny, lecz centrala agencji ochrony otrzyma sygnał o zdarzeniu, w wyniku czego natychmiast zostanie wysłana pomoc w postaci szybkiego patrolu interwencyjnego. Brelok działa w promieniu kilkuset metrów i jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego systemu antywłamaniowego, pozwalającym na reakcję na zagrożenie i błyskawiczne wezwanie pomocy.

Alarmy włamaniowe

Aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa w nocy, w czasie gdy w domu lub firmie nie ma nikogo, kto mógłby zareagować na próbę wtargnięcia, warto rozważyć instalację systemu zabezpieczeń. Tradycyjne systemy alarmowe tego typu składają się z elementów rozmieszczonych w różnych pomieszczeniach, które w połączeniu z centralą pozwalają na kompleksowe zabezpieczenie obiektu. Częściami tego systemu alarmowego są czujniki otwarcia montowane w oknach i drzwiach, czujniki ruchu, kamery, panel sterowania pozwalający na uzbrojenie alarmu lub jego wyłącznie, aplikacja na urządzenia mobilne umożliwiające zdalne sterowanie całym systemem i podgląd obrazu z kamer.

System alarmowy za każdym razem jest tworzony przez agencję ochrony z myślą o Twoich konkretnych potrzebach. I tak np. specjalizująca się w nowoczesnych systemach alarmowych agencja ochrony Juwentus jest w stanie zrobić to tak, żeby alarm nie był wszczynany podczas Twojej nieobecności w domu niepotrzebnie, przykładowo przez kota lub psa. Każdemu pomieszczeniu można nadać własną nazwę, wtedy po włączeniu alarmu wyświetli się informacja, że stało się to np. w salonie lub garażu. Dzięki temu operator będzie w stanie podać informację, gdzie dokładnie i jaki rodzaj alarmu się włączył. Może to być np. wykrycie ruchu lub otwarcie okna.

Aplikacja na urządzenia mobilne umożliwia proste i szybkie sterowanie systemem alarmowym z telefonu, podgląd obrazu z kamer, sterowanie elementami smartdom, możesz dostać powiadomienie gdy np. dziecko wróci ze szkoły, pojawi się przerwa w dostawie prądu.

Alarmy medyczne

Dla seniorów, szczególnie tych, którzy sporo czasu spędzają samotnie, polecana jest usługa alarmu medycznego. Działa ona tak, że po montażu czujników będą one w stanie wykryć dłuższy brak ruchu, np. w przypadku zasłabnięcia, co spowoduje włączenie alarmu. W zestawie takich systemów alarmowych, oferowanych przez agencję ochrony Juwentus, jest też zawieszka, dzięki której senior będzie w stanie samodzielnie za pomocą przycisku wezwać pomoc oraz prowadzić rozmowę z wykwalifikowanym personelem, pomoc dotrze na miejsce. Uruchomienie takiej zawieszki w sytuacji stresu czy np. braku okularów będzie o wiele szybsze i mniej skomplikowane niż użycie telefonu komórkowego.

Alarmy pożarowe

Ryzyko pożaru istnieje wszędzie, wystarczy zwarcie instalacji elektrycznej, przewrócona świeczka lub niedopałek papierosa. A to z kolei może spowodować utratę całego dorobku, pamiątek, a nawet zdrowia, a w skrajnym wypadku i życia. Przed zagrożeniem pożarem chronią systemy alarmowe złożone z niezawodnych czujników dymu i temperatury. W przypadku wykrycia zagrożenia system zgodnie z ustaloną przez Ciebie procedurą powiadomi odpowiednie służby, wybrane osoby, a agencja ochrony wyśle patrol interwencyjny. Dzięki profesjonalnemu rozmieszczeniu czujników system będzie w stanie wykryć błyskawicznie zagrożenie obojętnie w którym pomieszczeniu ono wystąpi.

Alarmy zalania

Pęknięcie rury i wyciek może zrujnować Twoje nowo wyremontowane mieszkanie lub zalać sąsiada, co prawdopodobnie będzie się wiązać z dużymi stratami finansowymi. Czujnik zalania w bardzo krótkim czasie od kontaktu z wodą włącza alarm. Jeżeli w domu są zamontowane sterowane elektrozawory, czujnik po uruchomieniu odetnie samodzielnie dopływ wody. System alarmowy wysyła też powiadomienie sms lub wykonuje telefon, dzięki czemu zdążysz do domu na czas, aby zapobiec dużym zniszczeniom. Specjaliści z agencji ochrony pomogą Ci wybrać najlepsze lokalizacje do montażu czujnika, najlepiej we wszystkich pomieszczeniach z bieżącą wodą – łazience, kuchni, pralni.

Alarmy tlenku węgla

Montaż czujnika tlenku węgla jest niezbędny jeżeli w domu znajduje się piecyk gazowy, kominek lub ogrzewanie gazowe. Nie należy bagatelizować i lekceważyć zagrożenia zatrucia czadem, co roku giną z tego powodu ludzie, nierzadko całe rodziny. Tlenek węgla jest bezwonny i bezbarwny, dlatego tak ważny jest montaż czujnika, który go wykryje i ostrzeże zanim stężenie czadu stanie się niebezpieczne dla zdrowia. Zamontowany czujnik o wykryciu czadu powiadamia również centralę, w sytuacji kryzysowej wysyłany jest patrol oraz powiadamiane są służby ratunkowe. Podanie dokładnej lokalizacji ułatwia służbom szybkie dotarcie z pomocą.

Decydując się na korzystanie z systemów alarmowych, warto wybrać renomowaną agencję ochrony, która ma w tym duże doświadczenie. Jedną z najbardziej polecanych jest agencja ochrony Juwentus. Dzięki wykwalifikowanej, doświadczonej ekipie instalacyjnej, montaż całego systemu będzie szybki i bezproblemowy. Agencja dostosuje się do Ciebie i zamontuje systemy alarmowe w dogodnym terminie, a później zapewni serwis i okresowe przeglądy oraz testy urządzeń, tak żebyś był pewien, że wszystko działa jak powinno.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *