Monitoring w miastach

Najnowsze rozwiązania technologiczne oraz niezbędne certyfikaty i atesty, jakie posiadają kamery oraz inne urządzenia rejestrujące obraz sprawiają, że poziom bezpieczeństwa w miastach stale wzrasta. Na terenach objętych zasięgiem kamer kradzieże, napady, uszkodzenia mienia i inne wybryki chuligańskie występują bardzo rzadko, ponieważ profesjonalny sprzęt umożliwia łatwą identyfikację sprawcy.

Monitoring miejski nie tylko odstrasza przestępców, ale także zapewnia większe bezpieczeństwo na imprezach masowych oraz umożliwia łatwiejsze kierowanie ruchem ulicznym, po przeanalizowaniu poziomu natężenia ruchu na drogach. Właściwie rozmieszczone kamery o odpowiedniej czułości, zamontowane w oświetlonym miejscu i w specjalnie przystosowanej obudowie są doskonałym sposobem na obniżenie poziomu przestępczości w mieście. Kamera przemysłowa dyskretnie bowiem rejestruje obraz na parkingach, halach sportowych, w hipermarketach oraz w centrum miasta. Jej obraz jest odbierany w czasie rzeczywistym przez ochronę, policję lub straż miejską, dzięki czemu możliwa jest szybka interwencja w razie zagrożenia życia, zdrowia lub mienia. Do patrolowania centrum miasta wykorzystuje się najczęściej kamery z głowicami szybkoobrotowymi, zaś w mieszkaniach prywatnych bardziej popularne od kamer są wciąż videodomofony.

Nowoczesne kamery ip dają możliwość budowania rozległych instalacji monitoringu, ponieważ wykorzystują połączenie internetowe do rejestracji i przesyłania obrazu megapixelowego wraz z dźwiękiem. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż pozwala na objęcie nawet całego miasta systemem kamer zarządzanych z jednego miejsca.

Wizyjny monitoring miejski pozwala władzom samorządnym zdobyć wiedzę na temat warunków panujących w najważniejszych rejonach miasta, co stanowi cenną informację dla służb porządkowych i organizacyjnych. Współczesna telewizja przemysłowa łączy całodobowy dozór, długi czas archiwizacji, czuły system alarmowy oraz kontrolę dostępu, co gwarantuje najwyższy poziom zabezpieczenia.

Podziel się!

One Comment

  1. Tomasz Kruk Odpowiedz

    Monitoring jest świetnym wynalazkiem – daje poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom i zniechęca łobuzów do popełniania przestępstw a także umożliwia ich identyfikację. Jestem za tym by było jak najwięcej kamer w miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *