Urządzamy pod klucz

Mieszkanie pod klucz – dobra inwestycja czy strata pieniędzy?

Wynajem mieszkań jest domeną osób, które cenią podróże i nomadyczny tryb życia, a także młodych ludzi, wkraczających w studenckie realia i zaczynających dorosłe życie, uniezależniając się od rodziców. W przypadku osób niezaznajomionych z rynkiem nieruchomości, mieszkanie pod klucz może być sformułowaniem nieznanym – wręcz z kosmosu – co jest niekorzystne, gdyż biorąc pod uwagę współczesny tryb życia osób młodych, ambitnych i przedsiębiorczych, mieszkanie pod klucz może być dla nich idealnym rozwiązaniem.

Czym jest mieszkanie pod klucz?

Obecny tryb życia, szczególnie w dużych miastach i aglomeracjach, jest zupełnie inny od realiów naszych rodziców i dziadków. Żyjemy szybko, zwracamy uwagę na karierę oraz cierpimy na permanentny brak czasu, a jednocześnie pożądamy estetyki, sztuki i ładnego otoczenia. To tyczy się też naszego najbliższego środowiska, czyli własnego domu czy mieszkania. Niestety, korzystanie oddzielnie z pomocy architekta i ekipy budowlanej może być niekorzystne, o wiele lepiej zapłacić za całą usługę w jednej kwocie, co idealnie wpasowuje się w ofertę mieszkania pod klucz. Firma deweloperska, np. Urządzamy pod klucz, przedstawia określone Pakiety Wykończeniowe – od najtańszego, czyli najbardziej klasycznego, po najdroższy i najbardziej rozbudowany. Niezależnie od naszego wyboru, możemy być pewni, że otrzymamy gwarancję profesjonalizmu, pasji i wyzwania dla profesjonalistów. Za pojedynczą kwotę otrzymujemy wykończone mieszkanie pod klucz – z wyremontowaną i nowoczesną podłogą, ścianami, armaturą łazienkową i kuchenną. Każdy kąt jest dopracowany, nawet wypełnienia między szafkami a blatem nie pozostają niewykończone.

Mieszkanie pod klucz – czy ma wady?

Jak każda opcja, mieszkanie pod klucz również posiada swoje minusy. Wiążą się one z ograniczeniem możliwości estetycznych klienta – za dodatkową wizję artystyczną będzie musiał dodatkowo płacić, gdyż firmy deweloperskie opierają się na określonych stylach architektonicznych. Jednak Urządzamy pod klucz oferuje tak różnorodne aranżacje wnętrz, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ponadto występuje ograniczenie w doborze materiału, choć musimy mieć na uwadze, że sami najprawdopodobniej zapłacilibyśmy za nie znacznie więcej. Deweloperzy są w stanie wynegocjować lepsze ceny za materiały niż klienci. Na zakupione tworzywa mają również niższy podatek (8%) niż klient (23%). Nawet jeżeli ta usługa nie spełni naszych oczekiwań, warto zaryzykować i zwrócić uwagę, czym charakteryzuje się wykończenie mieszkania na klucz.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *