Urządzanie wnętrz w salonie – meble do salonu

Jak urządzić salon w bloku?

Jak urządzić salon w bloku?

Urządzenie salonu w bloku wcale nie musi być trudne. Wiele oczywiście zależy od wielkości mieszkania oraz rozkładu jego pomieszczeń – czyli w tym przypadku tego, jaki kształt ma salon i jak względem niego przebiega cała komunikacja w mieszkaniu. Na szczęście architekci i deweloperzy nauczyli się już, jak tworzyć nawet niewielkie przestrzenie, w sposób, który pozwala na ich stylowe i praktyczne zagospodarowanie. Jak to zrobić i jakie mamy teraz trendy?

Urządzanie wnętrz w salonie – meble do salonu

Nowoczesna architektura całkowicie odmieniła wygląd salonów we współczesnych blokach. W budownictwie mieszkaniowym stawia się coraz częściej na otwarte przestrzenie, gdzie kuchnia wraz z jadalnią i salonem stanowią jedno, duże pomieszczenie. Daje to wspaniałe możliwości aranżacyjne i pozwala wykorzystać dużo większe meble do salonu, które wcześniej, ustawione w oddzielnym i mniej przestrzennym salonie, mogły przytłaczać swoimi gabarytami.

Podstawowe meble do salonu, czyli typowe must have, to przede wszystkim meble wypoczynkowe. W salonie nie może zatem zabraknąć wygodnej kanapy lub sofy. Co najważniejsze, otwarty salon nawet w małym mieszkaniu w bloku, może świetnie współgrać z narożnikiem modułowym. Można go ustawić pod ścianą lub pośrodku pomieszczenia, gdzie będzie pełnić on rolę „podziałki” na strefę wypoczynkową oraz kuchenną i jadalną.

Jeśli nasz salon w bloku nie jest zbyt duży, a lubimy fotele, to wtedy świetną alternatywą dla narożnika będzie wygodna kanapa plus komplet foteli. Oprócz tego w salonie przyda się niewielki i praktyczny stolik kawowy oraz szafka RTV lub meblościanka, na której możemy trzymać telewizor, sprzęt grający, płyty czy jakieś zdjęcia i bibeloty. Jeśli wielkość salonu pozwala, to warto zastanowić się także nad regałami czy witryną, gdzie będziemy mogli przechowywać różnego rodzaju przedmioty.

Jak urządzić mieszkanie w 2020 roku? Najnowsze trendy!

Już wiemy, jakie meble do salonu są niezbędne, żeby mógł on nam zapewnić w pełni komfortowy wypoczynek. Urządzanie wnętrza to jednak nie tylko wybór rodzaju wyposażenia, ale także jego stylu. Oczywiście każdy ma swój własny gust, jednak istnieją pewne ogólne trendy, które cieszą się w danym okresie dużą popularnością.

Jeszcze do niedawna najbardziej modnym stylem w aranżacji wnętrz, który obejmował także meble do salonu, był nowoczesny styl loftowy – metal, szkło i drewno oraz minimalizm w każdej postaci. Wnętrza były wręcz hermetyczne. Dzisiaj popularność zyskuje styl związany z japońską filozofią życia wabi-sabi, która hołduje naturalności i pogodzeniu się z przemijalnością. Co to oznacza w aranżacji wnętrz?

Przede wszystkim jest to postawienie na naturalne i nietuzinkowe materiały, na których widać ślady użytkowania. Przy urządzaniu wnętrz w stylu wabi-sabi, także salonów, perfekcjonizm odchodzi w zapomnienie, wyparty przez autentyczność, wygodę i przyzwolenie na to, aby to, co nas otacza, nie było do końca doskonałe, było po prostu bardziej ludzkie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *